Nurullah Yılmaz: Zamlar, halkı yoksulluğa sürüklüyor

Nurullah Yılmaz: Zamlar, halkı yoksulluğa sürüklüyor

DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, korku imparatorluğu kurmak istiyorlar dedi

Nurullah Yılmaz: Zamlar, halkı yoksulluğa sürüklüyor
2021-11-27 12:10:43

DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, son dönemde gelen zamların vatandaşı hızla yoksulluğa sürüklediğini belirtti.
Ülkenin ekonomik olarak zor bir süreçte olduğunu belirten DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Yılmaz, "Başta gıda fiyatları olmak üzere, doğalgaz, elektrik, akaryakıt ve diğer tüm ürün gruplarında fahiş oranda zamlarla karşı karşıyayız. İğneden ipliğe gelen bu zamlar vatandaşımızı hızla yoksulluğa, sefalete sürüklüyor. Orta direk tam anlamıyla ortadan kaybolmuş durumda. Yandaşlar servetine servet eklerken, halk ise mutfağından kısarak hayata tutunmaya çalışıyor. Maalesef Ereğlide vatandaşlar artık doğalgaz ve kira faturasını karşılayamama endişesi ile sobalı evlere taşınmaya başladı. Ülkeye refah getirme vaadi ile yola çıkan iktidar, vatandaşımızı ekmek alırken bile yarınını düşünecek bir konuma getirmiştir. Bugün Türkiye'de 40 milyon kişi açlık sınırının altında bir gelir ile hayatını idame ettirmeye çalışıyor. İktidarın yönetememe krizini halkımız sağlığı ile ödüyor. Çünkü vatandaşlarımız bu zamlar ile birlikte sağlıklı beslenemiyor, sağlıklı bir hayat sürdüremiyor." ifadelerini kullandı.
"HALKI YARDIM KESİLECEK YALANI İLE KORKUTUYORLAR
Sosyal yardımlar ile vatandaşın korkutulmaya çalışıldığını belirten DEVA Partisi Ereğli ilçe başkanı Nurullah Yılmaz, "İktidar partisi ekonomik krizin derinleşmesine müsaade ederek, vatandaşları yardım kuyruklarına sürüklemeyi bir seçim stratejisine çevirmiş durumda. Yardımlara bağımlı bıraktıkları halkı sürekli olarak "biz gidersek yardımlar kesilir" yalanı ile korkutuyorlar. Biz, ekonomiyi güçlendireceğiz. Devletin kaynaklarını bollaştıracağız. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza da ciddi anlamda destek vereceğiz. Devlet, vergi ödeyen vatandaşımızın ihtiyaç duyduğunda yanında olmak zorundadır. Sosyal yardımlara, ihtiyacı olan herkes erişebilecek. Sosyal yardım ve destek programları olan şuanda onlarca kuruluş var. Vatandaşlarımızın çoğu bunlardan habersiz. Bilen, ulaşan, adamı olan bu yardımları alıyor. Biz, sosyal yardımları tek merkezde toplayacağız. Vatandaşımızın kapı kapı dolaşmak zorunda kalmasına son vereceğiz. Yoksul ailelerimizin her zaman yanında olacağız." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 77819

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
“Başarıya Ailecek İnanmak Çok Önemlidir”
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu
Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz Öğrencilerle Buluştu