Kapat !
NEÜ’den Dr. Öğr. Üyesi Yadigar Ordu’nun Projesini TÜBİTAK Destekliyor

NEÜ'den Dr. Öğr. Üyesi Yadigar Ordu’nun Projesini TÜBİTAK Destekliyor

TÜBİTAK’ın Desteklediği Projeyle Hemşirelik Eğitiminde Yenilikçi Öğrenim Hedefleniyor

NEÜ’den Dr. Öğr. Üyesi Yadigar Ordu’nun Projesini TÜBİTAK Destekliyor
2024-01-31 12:39:42

Yürütücülüğünü Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Hemşirelik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yadigar Ordunun yaptığı Sanal Oyun Simülasyonunun Hemşirelik Öğrencilerinin Kalp, Abdomen ve Solunum Sistemine Yönelik Fiziksel Muayene Becerilerine Etkisi: Randomize Kontrollü Araştırma başlıklı proje, TÜBİTAK 3501 - Kariyer Geliştirme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

TÜBİTAK desteği alan projenin, hemşirelik eğitiminde yenilikçi bir öğrenme yöntemi olan sanal oyun simülasyonlarına yönelik farkındalık oluşturması hedefleniyor.

NEÜ Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Yadigar Ordunun yürütücülüğünü yaptığı proje kapsamında,Gazi Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden Prof. Dr. Nurcan Çalışkan proje danışmanı, Necmettin Erbakan Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Serpil Su ve Dr. Öğr. Üyesi Gülden Basit,Çankırı Karatekin Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Sakine Yılmaz, Ankara Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisi Selçuk Karaağaç araştırmacı, Necmettin Erbakan Üniversitesinden Arş. Gör. Asude Güney ise doktora bursiyeri olarak görev alıyor.

Konu hakkında bilgiler veren proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Yadigar Ordu, Son dönemlerde gündemde yer alan, yenilikçi bir öğrenme yöntemi olan sanal oyun simülasyonu teknolojisini, hemşirelik eğitiminde kullanmayı hedefledik. Projenin, 11. Kalkınma Planı hedefleri kapsamında, teknolojinin eğitime entegre edilmesine katkı sağlayacağını da düşünmekteyiz. Proje amaçlarımız arasında, lisansüstü bursiyerlere bilgi, beceri ve araştırma tecrübesi kazandırmak da yer almaktadır dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22973

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR