Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program
2024-05-17 13:03:29

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü tarafından engelli bireylerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programı düzenlendi.

‘Engelsiz Yarınlar İçin El Ele sloganıyla NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa NEÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü ve NEÜ Özel Eğitim Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Sarı, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Meram Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Recai Şentürk, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) ve Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi (DOSD) yöneticileri ile çok sayıda akademisyen, öğrenci ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren NEÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Prof. Dr. Hakan Sarı, programın amacının engelli bireylerin gündelik hayatta karşılaştıkları sorunları dile getirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek ve eşit haklara sahip olmalarını sağlamak amacıyla yapılacak çalışmalara destek vermek olduğunu ifade etti.

NEÜ Özel Eğitim Bölümünü 2000 yılında kurduklarını, 2001 yılında ise 30 öğrenciyle eğitime başladıklarını aktaran Prof. Dr. Hakan Sarı, 2001 yılından bu yana ülkemize özel eğitim alanında profesyonel öğretmen ve akademisyen yetiştiriyoruz. Mesleğine hakim, işini en iyi şekilde yapan, mesleğinde çok önemli tecrübeler kazanmış bilirkişileri ülkemizin 81 vilayetine kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm öğretim elemanlarımız da öğrencilerimizin gelişimi için cansiperane çalışıyorlar. Bugün de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engelli bireyleri hatırlamak, toplumdaki farkındalığı artırmak, onların yaşadıkları zorlukları ve güzellikleri paylaşmak amacıyla ‘Engelsiz Yarınlar İçin El Ele sloganıyla bu programı düzenledik. Biz her zaman engelli bireylerimizin sadece belirli gün ve haftalarda hatırlanmaması gerektiğini söylüyoruz. Söz ve eylemlerin her zaman beraber olmasını istiyoruz. Söz ile bir yere kadar gidersiniz ama eylemle daha da ötelere geçebilirsiniz. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programı verdiğimiz teorik derslerin de bir uygulaması. Biz bu uygulamalara çok değer veriyoruz. Programımıza destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorluya, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürsel Biçere, paydaşlarımız SOBE ile DOSDa ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Her Zaman Gençlerimizin Yanındayız

Gençlik ve Spor Bakanlığının illerdeki temsilcileri olarak spor, yurt ve gençlik hizmetleri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ise, Bakanlığımız ‘Engelleri Kaldırıyoruz çalışmaları kapsamında son zamanlarda yapmış olduğu faaliyetlerle engelli vatandaşlarımızın tesislerimize ulaşılabilirliğini artırdı. Engelli vatandaşlarımıza ve sporcularımıza verdiğimiz bu destekler de meyvesini veriyor. Uluslararası arenalar olan Paralimpik ve olimpik oyunlarda özel sporcularımızın şanlı Türk Bayrağını nasıl dalgalandırdığını, büyük başarılar elde ettiğini hep beraber görüyoruz ve gururlanıyoruz. Bakanlığımız, gençlerimizin hayal kurdukları ve gerçekleştirmek istedikleri alanlarda tüm imkanları sunmakta. Engelli bireylerimizin ve ailelerinin projelerini desteklemekte. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu tarz özel programlara katılmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu özel programa bizleri de davet ettikleri için Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorluya, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürsel Biçere, Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Sarıya teşekkür ederiz. Sağ olsunlar her zaman bizimle iş birliği içerisindeler. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizler de hayallerini gerçekleştirebilmeleri için her zaman gençlerimizin yanındayız diye konuştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesine Teşekkür

NEÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğünün gerçekleştirdiği 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programında bulunmaktan son derece memnun olduklarını ifade eden Meram Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Recai Şentürk de, Bu anlamlı etkinlikler içerisinde olmak gerçekten bizlere büyük kıvanç ve onur veriyor. Her bireyin kurumumuzda istifade edebileceği alanlar var. Toplumumuz maalesef Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin imkanları hakkında yeterince bilgi sahibi değil. Necmettin Erbakan Üniversitesi bu konuda bizlere ciddi manada katkılar sunuyor. Birlikte çok ciddi çalışmalar gerçekleştirme imkanı buluyoruz. Siz gençlere hizmet etme imkanını bizlere sağladığı için Necmettin Erbakan Üniversitesine teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından program, doğuştan kolları olmayan NEÜ Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Ayşe Yılmazın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası programı, engelli bireylerin hayatını anlatan tiyatro gösterisi, özel öğrencilerin gösterileri ve sertifika töreni ile sona erdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program
Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program
Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Özel Bireyler İçin Özel Program

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 50909

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Necmettin Erbakan Üniversitesi Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi
Necmettin Erbakan Üniversitesi Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi
28 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI KAYIT HEYECANI BAŞLADI
28 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİR YAZ SPOR OKULLARI KAYIT HEYECANI BAŞLADI