Mustafa Gazalcı İvriz Köy Enstitüsünü Gündeme Aldı

Mustafa Gazalcı İvriz Köy Enstitüsünü Gündeme Aldı

.

Mustafa Gazalcı İvriz Köy Enstitüsünü Gündeme Aldı
2020-09-09 11:06:42
İzlenme : 5686

Kültür bakanlığının halen geçerliliğini koruyan kararının yanı sıra 79 yıldan beri onbinlerce mezun vererek tarihsel değer kazanmış olan vede en son adıyla Sosyal Bilimler Lisesi olan İvriz Köy Enstitüsünün tarihten silinmesi için çeşitli senaryolar düzenleyenlere karşı tek başımıza verdiğimiz mücadeleyi www.eregligunes.comweb sayfamızdan öğrenmiş olan eski milletvekillerimizden sayın Mustafa Gazalcı, yapılan hoyratlıkları kınamakla kalmamış,CHP genel başkan yardımcısı sayın Mustafa Balbay beyin TELE-1 TV'de konuğu olarak dünyaya duyurmuştur.

Geçen günlerde de gazetemizi arayan sayın GAZALCI, İvriz aleyhinde yapılan olumsuz gelişmeleri, kendisine iletmemizi söylerken yapılan hoyratlıkları milli eğitim bakanı Prf Dr. Sayın Ziya Selçuk beye intikal ettireceğini de söylemiştir.
Sayın Mustafa Gazalcı,1957 yılında eski adıyla Gönen Köy Enstitüsü daha soraki adıyla Gönen öğretmen okulundan 1963 yılında mezun olduktan sonra çeşitli il ve ilçelerde öğretmenlik, idarecilik, başkanlık ve yöneticilik yaparken halkın israrlı isteği üzerine 1977 yılında Denizli CHP milletvekili olarak Ankara'ya gitmiş, TBMM'de bazı görevler almış olup iki dönem milletvekilliği yapmıştır.

Şimdiki zamanını hem çok sayıda kitap yazarak hem de siyasetle geçirmektedir...
Hasan Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75437

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi