MURAT TUNCAY SEKTÖRÜN SIKINTILI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

MURAT TUNCAY SEKTÖRÜN SIKINTILI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Ereğli’de faaliyet gösteren Murat Yapı Firması sahibi Tuncay, gazetemize açıklamalar yaptı

MURAT TUNCAY SEKTÖRÜN SIKINTILI OLDUĞUNU SÖYLEDİ
2022-03-07 08:59:29

İnşaat sektöründe yalıtım alanında mal ve hizmet satımı yapan firma temsilcilerinden Murat Tuncay, döviz kurlarındaki dalgalanmalarıninşaat sektörünü ciddi anlamda etkilediğini belirterek yüksek fiyat artışlarından dolayı ciddi anlamda durgunluğun söz konusu olduğun söyledi.

"TÜRKİYE'DE KDV ORANI YÜKSEK, EN AZINDAN YÜZDE 1'LERE DÜŞMESİ GEREKİR"
İnşaat sektörün de KDV oranının yüzde 1'e düşmesinin inşaat sektörünü ciddi anlamda etkileyebileceğini ve daha hızlanmasına sebep olabileceğini ifade eden Tuncay, "Şu anda üreticilerin en büyük sıkıntısı arz-talep olayının olmamasından dolayı malzeme satamamasıdır. Şayet bir sektör durma aşamasına gelmişse bunun önüne geçilmesi ve bir an önce önlem alınması gerekir" dedi. Son yıllarda inşaat sektöründe bir duraksama olduğunu belirten Murat Tuncay "İnşallah ilerlemeler olacak. Türkiye'de KDV oranı yüksek, en azından yüzde 1'lere düşmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85061

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY BEKLEME SÜRESİNİ AZALTTI
UĞUR İBRAHİM ALTAY BEKLEME SÜRESİNİ AZALTTI
KOMEK ÖĞRETİYOR
KOMEK ÖĞRETİYOR