Kapat !
Murat Ölçer meslektaşına yapılan saldırıyı kınadı

Murat Ölçer meslektaşına yapılan saldırıyı kınadı

Ölçer, doktorlara yapılan saldırıların hakimlere, savcılara yapılamamasını, kişilerin gücünün doktorlara yettiğini ima etti

Murat Ölçer meslektaşına yapılan saldırıyı kınadı
2022-07-01 07:10:15

Sağlık çalışanlarının savunuculuğunu her platformda gündeme getiren Aile Hekimi Dr Murat Ölçer, Şanlıurfada doktora yapılan saldırı sonrası sitemini sosyal medya hesabından gösterdi.

Ereğlide görev yapan Dr. Murat Ölçer,

Çoğunuzun hastanede yiğitlik kahramanlık öyküsü vardır, köy kahvelerinde anlatırsınız doktora hemşireye nasıl bağırdığınızı, masaya yumruk falan vurduğunuzu, tutmasalar döveceğinizi falan.. Adliyede de kahramanlık öyküsü olan varsa dinlemek isterim, bir milyon lira ödül veriyorum.. Yıllardır davanızı bitirmeyen hakime savcıya şööyle bağırdım nara attım diyeniniz varsa özelden mesaj yazın lütfen bir kahve içelim dinlemek istiyorum.. Benim korkusuz kahraman milletim diyerek, sağlıkta şiddete dur denilemediğini sitemkar sözlerle dile getirdi.

Dr. Murat Ölçerin sosyal medyadaki bu sitemine Ereğlili avukatlarımızdan Şahabettin Baki Kalan, yine sosyal medyadan cevap vererek, Doktorum kusura bakma ama artık yazacağım. Her sepette çürük yumurta bulunur dedi

Şahabettin Baki Kalan yorumunun devamında; Saat 3.50 de 41 derece ateşli çocuğuma bakmayıp kahve içen doktorla yaralı çocuğun kanamasını durduramadığı için ağlayan doktoru aynı kefeye koymayı bırakmak lazım.

Şiddet hakaret hiçbir zaman çözüm olmamıştır ama vatandaşı kamunun verdiği güçle ezen doktora karşı vatandaş küfür etmişse biraz da çaresizlikten kaynaklanıyor. Tüm doktorlar melek, tüm vatandaşlar canavar edebiyatını bir kenara bırakmak lazım.

Ayrıca adliye içerisinde bir kaç defa tehdit edilmişliğim var. Çok da kahraman gördüm. Hatta 82 yaşında bir tanık sözünü kesen hakime "Dinlemeyeceksen başka hakim gelsin benden başka tanık yok" demişti. insanları küçümseyen hakaret eden doktora saldıran adam suçu kadar cezasını çeker. Suçsuz olana saldıran da ona göre ceza alır. Önemli olan bu değil. Bu ülkede artık medya yargıyı yönetmeye soyundu. Gerçek tehlikenin farkında mısınız?

Murat Ölçer meslektaşına yapılan saldırıyı kınadı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 29792

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları