intro

Kapat !
MURAT BÜYÜKKANAT: BİLGİSAYAR SEKTÖRÜ ÖLMEZ

MURAT BÜYÜKKANAT: BİLGİSAYAR SEKTÖRÜ ÖLMEZ

UZMAN BİLGİSAYAR İŞLETMECİSİ MURAT BÜYÜKKANAT GENÇLERE BİLGİSAYAR ÖĞRENMELERİNİ TAVSİYE ETTİ

MURAT BÜYÜKKANAT: BİLGİSAYAR SEKTÖRÜ ÖLMEZ
2022-04-10 20:42:36

Ereğlili bilgisayar Uzmanı Uzman Bilgisayar işletmecisi Murat Büyükkanat, teknoloji çağı ve sosyal medya çağının kullanımının artmasından dolayı, bilişim ve bilgisayarla ilgili bölümlerden mezun olup iş bulamayan insan kalmayacağını söyledi.
Teknoloji çağı gelişmeye devam ederken sosyal medya çağı da yeni nesil için yeni ve çok kullanılan bir mecra haline geldi. Çocuklar da dahil olmak üzere genç ve yetişkinlerinde sık sık kullandığı sosyal medya, bilişim alanında iş yapar konuma geldi. Ereğlide bilgisayar üzerine çalışan ve işini severek yapan Murat Büyükkanat sosyal medyanın yeni nesli etkisi altına aldığına vurgu yaparak sektörlerde çalışan kişilerin sayısında artış olduğunu dile getirdi. Büyükkanat; "Bilişim alanına lisede amatör olarak başladım. Aynı firmada 2 yıl öğrenim yaptım. Daha sonra kendi işyerimi açtım. Büro ve evlerde kullanılan Bilgisayar, yazıcı, tarayıcı gibi aletlerin tamiri, bakımı, onarımı alanında kendimi geliştirerek işimi yapıyorum. Bilişim sektörü, çağımızın sektörü ve git gide geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Çok farklı alanlara yönelim arttı. Biz de gelişen teknolojiyle kendimizi yeniliyoruz. Yeni ürünlerin tanıtımını yapmaya çalışıyoruz. Yeniler daha teknolojik ve daha donanımlı. Yeni neslin bu alana yönlenmesi çok fazlalaştı. Yeni nesil nasıl kolay yoldan para kazanırım peşinde. Masa başında sosyal medya mecralarını kullanarak popülerliğin getirdiği paraları kazanmaya çalışıyor. Yeni nesil, asgari ücretle çalışacağıma, para yatırımı yaparım ya da video çeker popüler olurum. Ücretle çalışacağıma, para yatırımı yaparım ya da video çeker popüler olurum mantığında hareket ediyor." ifadelerini kullandı.
Ülkede bir çok ürüne geçen zammın bilgisayar fiyatlarını da etkilediğini ve bu yüzden işlerin durgun olduğunu dile getiren Büyükkanat, "Meslek liselerinden ya da ilgili fakültelerden mezun olanlar bu mesleği yapıyor. Çağımız teknoloji çağı ama sosyal medya çağı diye bir gerçekte var. Ev hanımları, çocuklar, gençler sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyor. Eleman konusunda her sektörde sıkıntı var. Bizim sektörde zaten sıkıntı vardı. Çıraklığı boza boza yapman ve öğrenmen lazım ama bizim sektörde bilgisayar diğer aletler bozup tekrar yap diye bir durumumuz yok. Gelen zamlardan sonra bilgisayar fiyatları yerinde durmuyor. Sürekli yeni fiyatlar vermeye çalışıyoruz. İşler durgun ama en kısa zamanda düzeleceğine inanıyoruz." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 32521

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ