Milletvekili Etyemez: 19 Mayıs, Varlık Mücadelemizin İlk Adımıdır

Milletvekili Etyemez: 19 Mayıs, Varlık Mücadelemizin İlk Adımıdır

Geleceğimizin Mimarı Gençlerimiz, Daima İstiklal ve İstikbalimize Sahip Çıkacaktır

Milletvekili Etyemez: 19 Mayıs, Varlık Mücadelemizin İlk Adımıdır
2020-05-19 11:09:01

19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 19 Mayıs, hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin varlık mücadelesinin ilk adımıdır. Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı ilelebet sürecek, ülkemizin ve milletimizin önünde hiçbir şer odağı duramayacaktır. Gençlerimiz istiklal ve istikbalimize daima sahip çıkacak, geleceğimizi şekillendirerek 2053 ve 2071 vizyonlarının mimarları olacaktır. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Milli Mücadele'nin ilk meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919'un 101inci yılında vatan için can veren tüm şehitleri rahmet ve şükranla andığını ifade eden Milletvekili Halil Etyemez, başta gençler olmak üzere yüreği bayrak, vatan, millet aşkıyla yanan herkesin bayramını kutladı.

19 Mayısın zulme boyun eğmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen aziz milletin varlık mücadelesinin ilk adımı olduğunu kaydeden Halil Etyemez, atılan bu adımın ardından milli birlik ve beraberlik ruhuyla hareket eden ecdadın mücadelesiyle vatanın esaretten kurtarıldığını ve bağımsızlıktan asla vazgeçilmeyeceğinin tüm dünyaya gösterildiğini vurguladı.

İDEALLERİ OLAN GENÇLERİMİZ İLE HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ

Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet bağımsız kalacağının altını çizen Milletvekili Etyemez, Özgürlük ve bağımsızlığımıza kasteden hiçbir şer odağı milletimizin önünde duramayacaktır. Genç kardeşlerimiz istiklal ve istikbalimize daima sahip çıkacak, bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir. Milli mücadelede atalarımız omuz omuza verip vatanımızı nasıl kurtardıysa, gençlerimiz de aynı birlik ruhuyla ülkemizin geleceğini şekillendirecektir. Özgüveni yüksek, şuurlu, nitelikli, araştıran, idealleri olan gençlerimiz sayesinde ülke olarak hedeflerimize ulaşacağız. Gençlerimiz, medeniyet köklerimizden aldığı güçle 2053 ve 2071 vizyonlarının mimarları olacaktır. dedi.

BİRÇOK REFORM HAYATA GEÇTİ

Sürekli değişen dünyada gençlere yönelik çalışmaların sabit kalamayacağını belirten Etyemez, AK Parti olarak gençlerin önünü açmak ve onları geleceğe daha iyi hazırlamak için önemli reformları hayata geçirdiklerini söyledi. Etyemez, Gençlerimize daima güveniyoruz. Bunun için Anayasa değişikliği ile seçilme yaşını 18e indirdik. Gençlerimizin hem siyasette hem de devlet yönetiminde söz sahibi olmasının önünü açtık. Üniversiteye girişteki katsayı adaletsizliklerini kaldırdık. 76 olan üniversite sayısını 207ye çıkarırken öğrencilerimizin barınmasını da unutmadık. Açtığımız yeni yurtlarla gençlerimize otel konforunda hizmet sağladık. Lisans öğrencilerimizin kredi veya bursunu 45 liradan 550 liraya çıkarttık. Ülkemizde ilk defa sosyal bilimler ve spor liseleri kurduk. 2002 yılında 9 olan gençlik merkezi sayısını, 81 ilimizde 300ün üzerine çıkarttık. İş hayatında da gençlerimizi destekliyoruz. Vergi muafiyeti, faizsiz kredi, hibeler gibi birçok uygulama ile yeni iş kuran gençlerimizin önünü açtık. Bunlar gibi birçok çalışma yaptık. Geleceğimiz olan gençlerimiz için, gençlerimizle birlikte nice çalışmaya imza atmaya devam edeceğiz. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 77365

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Hamza Yerlikaya Spor  Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı   
Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı