MİLLETVEKİLİ ETYEMEZ, AKGÖLDE YIKILAN SETLER YAPILACAK DEDİ

MİLLETVEKİLİ ETYEMEZ, AKGÖLDE YIKILAN SETLER YAPILACAK DEDİ

.

MİLLETVEKİLİ ETYEMEZ, AKGÖLDE YIKILAN SETLER YAPILACAK DEDİ
2020-06-08 12:18:57

DSİ tarafından Akgöl Sazlıklarının su tutması için yapılan dolgu sette meydana gelen yıkılmaların yapılması için AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez devreye girdi.
Bölgenin ve Türkiyenin en önemli sulak alanlarından olan Akgöl Sazlıklarının kurumaması ve su tutulması için 2013 yılında DSİ tarafından gerçekleştirilen dolgu sette yıkıntılar meydana geldi.
Yaklaşık 7 bin m2lik uzunluğa sahip olan sette meydana gelen yıkıntıların onarılması için AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez devreye girdi.
Akgölde incelemelerde bulunan ve yıkılan setleri yerinde gören AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, yıkılan setlerin yapılması için DSİ 4. Bölge Müdürlüğü ile iletişime geçti.
Yıkıntıların en kısa sürede eski haline getirilmesi ve sette yaşanan su kaybının önüne geçilmesi için DSİ Bölge Müdürlüğü ile görüşen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, setteki yıkıntıların 2-3 gün içerisinde yapılacağını kaydetti.
Akgölün sadece Ereğli için değil Türkiye için önemli bir sulak alan olduğunu vurgulayan Etyemez, Ülkemizin önemli sulak sahalarından Akgöl 6,800 hektarlık bir bölgedir. Yaklaşık 40 kuş türüne ev sahipliği yapan Akgöl kuşların en önemli üreme alanlarından birisidir. Kurumaya yüz tutmuş olan Akgöl DSİnin 2013 yılında yaptığı set ile yeniden su tutmaya başlamış ve doğal hayatın yeniden canlanmasına vesile olmuştur. Sette meydana gelen yıkıntılar nedeniyle meydana gelen su kaybının önüne geçmek için DSİ ile görüştüm. 2-3 gün içerisinde yıkılan setler yeniden yapılacak ve su kaybının önüne geçilecektir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 33085

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL