Kapat !
Mehmet Akar: 2022 Kötü Geldi

Mehmet Akar: 2022 Kötü Geldi

Saadet Partisi Ereğli ilçe başkanı Mehmet Akar, pazara çıkan vatandaş filesini dolduramıyor dedi

Mehmet Akar: 2022 Kötü Geldi
2022-01-02 14:11:00

Saadet Partisi Ereğli ilçe başkanı Mehmet Akar yaptığı açıklamada; döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar ve ekonominin durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Halkın mağduriyetleri halen devam ediyor
Ekonominin durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Akar, Yılın son çeyreğinde döviz kurunda dalgalanmalar yaşandı. Yaşanan artış ve düşüşün vatandaşın cebine ne kadar yansıdığı tartışılır. Birileri daha fazla zengin olurken, halkın birçoğunun mağduriyetleri halen devam ediyor. Dolar kuru artış gösterdi ve geçen senenin bu dönemine göre farklılaştı. Uygulanan ekonomik politikaların daha önceki yıllarda da uygulandığı ama başarısız olduğu ekonomistler tarafından dile getiriliyor. Bu başarısızlığın neden kaynaklandığını vatandaş olarak bizlerinde bilmesi gerekiyor dedi.
Reçetenin değişmesi lazım
Mehmet Akar sözlerini şöyle tamamladı: Döviz kuru arttığı için temel tüketim maddelerinin fiyatlarında artış yaşanıyor. Ancak, dövizde düşüş yaşandığında ürün fiyatlarında herhangi bir düşüşün olmadığını görüyoruz. Firmalar, yüksek fiyata ürünü aldıklarını dile getiriyor ve nasıl indirim yaparız diyorlar. Yaşanan süreçte, vatandaş sıkışıp kalıyor. Pazara çıkan vatandaş, filesini bile dolduramıyor. Tek maaş alıp, asgari ücretle yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Ekonomik olarak, gidişatımız iyi değil. Önümüzdeki yılın iyi olmasını temenni ediyorum. Türkiye büyük bir ülke ama reçetenin değişmesi lazım. Aynı reçeteyle tedavi olma şansımız yok. Umuoumuz 2022 Kötü geldi dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 18047

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!