Kapat !
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR

MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR

MEDAŞ, YERALTI KABLOLAMA TEKNOLOJİSİNDEKİ ADIMIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
2024-02-26 11:43:31

MEDAŞ, İş Analizi ve AR-GE Müdürlüğü, EPDK destekli bir AR-GE projesinde önemli bir başarıya imza attı. Yeraltı kablolama sistemlerinin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar, uluslararası alanda saygın bir yayın olan ENERGIES Dergisinde "Yeraltı Kablolarının Dikey Montaj Yönteminin Akım Taşıma Kapasitesine Etkisi" başlıklı araştırma ile büyük başarıya ulaştı. Bu çalışma, özellikle tarihi sit alanları ve yoğun trafikli bölgelerdeki elektrik altyapısının güçlendirilmesinde önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Proje, geleneksel yaklaşımların ötesine geçerek, üst üste veya trefoil kablo döşeme sistemleri gibi alternatif çözümleri ele aldı. Bu yeni yöntemlerin teknik ve ekonomik açıdan uygulanabilirliğini derinlemesine araştıran ekip, CYMCAP enerji kablosu analiz yazılımıyla trefoil ve dikey düzenlemeleri karşılaştırdı. Yapılan saha araştırmaları, dikey düzenlemelerin trefoil düzenlemelere kıyasla benzer veya daha yüksek taşıma kapasitelerine sahip olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, bu yöntemlerin özellikle hassas bölgelerde, yeni ve etkili bir seçenek sunabileceği belirlendi.

MEDAŞın başarılı AR-GE projesi, elektrik altyapısının güçlendirilmesinde ve hassas alanlarda çevre dostu çözümler sunulmasında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu çalışma, sektördeki ilerlemeye ve gelecekteki elektrik dağıtım projelerine yön verme potansiyeline sahip önemli bulgular sunmaktadır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 73912

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ