KUDÜS ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYINI FİLİSTİNE AYIRDI

KUDÜS ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYINI FİLİSTİNE AYIRDI

KUDÜS ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYINI FİLİSTİNE AYIRDI

KUDÜS ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYINI FİLİSTİNE AYIRDI
2024-05-08 12:31:24

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çatısı altında gönüllü üniversite öğrencileri tarafından kurulan Kudüs Çalışma Grubu, Mayıs ayını Filistin'e ayırdı. Mayıs Ayı Filistin Ayı temasıyla düzenlenen etkinliklerle Filistin'deki İsrail zulmüne dikkat çekmek ve Filistinlilere destek olunması amaçlanıyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kudüs Çalışma Grubu Mayıs ayını Filistin'e ayırdı.

Filistindeki İsrail zulmüne dikkat çekmek ve Filistine destek olmak amacıyla hazırlanan etkinlikler kapsamında Mayıs ayının ilk programı Filistin temalı Liseler Arası Münazara Yarışması oldu. Liseli gençler arasında Filistin adına farkındalık oluşturmak, argüman geliştirmek ve savunmak adına gerçekleştirilen münazara yarışmasında Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi birinci, Konya İmam Hatip Lisesi ikinci, Meram Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

ÖZGÜRLÜK İÇİN KAMPÜSTEYİZ PROGRAMI

Ayrıca İsraili ve müttefiklerini protesto etmek ve ABD üniversitelerindeki direnişçi ruhlu öğrencilere destek vermek amacıyla Selçuk Üniversitesi Kampüsü'nde Özgürlük İçin Kampüsteyiz programı düzenleniyor. Kampüs içerisinde çadır kampı kurulurken yürüyüşlerin, basın açıklamalarının, ezgi ve marş konserlerinin de yer aldığı program 9 Mayıs Perşembe gününe kadar sürecek.

TAŞ BİNA KÜLTÜR SANATTA İKİ SERGİ

Kudüs Çalışma Grubu tarafından ayrıca; 11 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00de Filistinin Gazetecileri Konferansı, 12 Mayıs Pazar günü saat 15.00te Türkiyede ikinci kez yapılacak Filistinli Karikatürist Naci El-Alinin Hanzala temalı orijinal eserlerinin bulunduğu sergi programı gerçekleştirilecek. Bu iki etkinlik de Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanatta sanatseverlerle buluşacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 55941

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA