KONYA’YI ÇOK BEĞENDİLER

KONYA'YI ÇOK BEĞENDİLER

ENDONEZYALI TUR OPERATÖRLERİ İLK KEZ GELDİKLERİ KONYA’YI ÇOK BEĞENDİ

KONYA’YI ÇOK BEĞENDİLER
2024-06-10 14:02:34

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları ile Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı ortaklığıyla Endonezyalı tur operatörlerine şehri tanıttı. İki gün süren tanıtım programında Konyanın tarihi ve turistik mekanlarını yakından görme fırsatı bulan tur operatörleri, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi başta olmak üzere ziyaret ettikleri mekanları ve şehri çok beğendikleri söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Konyanın yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak için yabancı tur operatörlerine yönelik tanıtım organizasyonlarını sürdürüyor.

Konyanın uluslararası alanda bilinirliğini artırmak ve kültürel mirasını daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yoğun şekilde çalışan Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları ve Türkiye Tanıtım Geliştirme Ajansı ile birlikte Endonezyalı tur operatörlerine yönelik tanıtım gezisi gerçekleştirdi.

İki gün süren organizasyon kapsamında; Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Darülmülk Sergi Sarayı, Taş Bina, Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille, Karatay Medresesi, Alaaddin Camii, Tarihi Bedesten, Mevlana Müzesi, Konya Panorama Müzesi, Meram Yaşam Müzesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan misafirler, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde icra edilen sema ayin-i şerifini de takip etti. Katılımcılar, Konyada geceleme süresini artırmak amacıyla yeniden canlandırılan akşam eğlencesi Konya Baranasına da katıldı.

İlk kez geldikleri Konyayla ilgili görüşlerini paylaşan Endonezyalı tur operatörleri, şehrin çok güzel tarihi ve kültürel bir yapısı olduğuna vurgu yaparak bu durumdan çok etkilendiklerini ifade ettiler. Özellikle Konya hakkında binlerce yıl öncesine ait bilgi edinme imkanı sunan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezini çok beğendiklerini kaydeden tur operatörleri, Endonezyadan Konyaya ziyaretçi gelmesini kesinlikle tavsiye edeceklerini söylediler.

Konya Büyükşehir Belediyesi daha önce de Fransız ve Malezyalı tur operatörleri için de tanıtım organizasyonu düzenlemişti.

KONYA’YI ÇOK BEĞENDİLER
KONYA’YI ÇOK BEĞENDİLER

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85976

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor