KONYALI GENÇLERİ YENİLİKLERLE BULUŞTURUYORLAR

KONYALI GENÇLERİ YENİLİKLERLE BULUŞTURUYORLAR

SOSYAL İNOVASYON AJANSI “İNOVASYON SEYAHAT FONU PROGRAMI İLE GENÇLERİ YENİLİKLERLE BULUŞTURUYOR

KONYALI GENÇLERİ YENİLİKLERLE BULUŞTURUYORLAR
2024-05-01 15:16:29

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde Büyükşehir Belediyesi Genç Kültür Kart, Kariyer Destek Merkezi ve KONİNNTin ortaklığında İnovasyon Seyahat Fonu Programı gerçekleşti. Gençlere yenilikçi vizyon-beceri kazandırmayı hedefleyen programa merkez dışındaki 28 ilçede okuyan üniversiteli gençler katıldı.


Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ortaklığıyla faaliyetlerini sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansında (SİA) ilçelerdeki üniversiteli gençler için İnovasyon Seyahat Programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Kültür Kart, Kariyer Destek Merkezi ve KONİNNTin paydaş olarak yer aldığı, Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde tasarlanan İnovasyon Seyahat Fonu programına merkez dışındaki 28 ilçeden başvurusu alınan 30 üniversiteli genç katıldı.

Gençlere yenilikçi vizyon-beceri kazandırmayı, Konyada bulunan yenilikçi mekanları tanıtmayı hedefleyen programda; Konya Bilim Merkezi, Atmosfer Bosna, Kademe, Mevlâna Kalkınma Ajansı, Konya Innopark ve Kapsül Teknoloji Platformu gibi önemli noktaları ziyaret eden öğrenciler, sektördeki güncel gelişmeleri yerinde gözlemleme fırsatı yakaladı.

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Gününde gerçekleşen programda gençlerin; fikri mülkiyet, marka, tasarım, patent, kalkınma, girişimcilik konularında farkındalık kazanarak, Konyada yürütülen çalışmalara ilişkin deneyim sahibi olması sağlandı.

Sosyal İnovasyon Ajansı bünyesinde tasarlanan bir sosyal girişim amacı olan KONİNNT, Konya'daki yenilikçi kültürel mekanların tanıtılmasını, görünürlüğünü ve şehrin turizm potansiyelinin artırılmasını amaçlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi ortaklığıyla kurulan Sosyal İnovasyon Ajansı, toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üretmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10544

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA