KONYADA KONFERANS BAŞLADI

KONYADA KONFERANS BAŞLADI

“ULUSLARARASI KONYA MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI KONYADA BAŞLADI

KONYADA KONFERANS BAŞLADI
2024-05-10 13:22:21

Konya Valiliği himayesinde Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Uluslararası Konya Model Birleşmiş Milletler Konferansı gerçekleştiriliyor. Birlemiş Milletler prosedürüne uygun olarak global sorunlara çözüm önerileri üretilmesi amacıyla düzenlenen konferansa yurtiçinden ve yurt dışından 400 lise öğrencisi katılıyor.


Konya Valiliği himayesinde Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği Uluslararası Konya Model Birleşmiş Milletler Konferansı başladı.

Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen konferansın açılış oturumunda konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Türkiyeden 62 okulun dahil olduğu organizasyona Almanya, Norveç ve Özbekistandan da 8 okulun katıldığını belirterek konferansın hayırlı olmasını diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenme Süreçleri ve Sosyal Etkinlikler Dairesi Başkanı İhsan Erkul, organizasyona destek veren Konya Valiliğine ve Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, İnanıyorum ki gençlerimizin entelektüel kapasiteleri bu simülasyonlarla daha da çok artacak diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Murat Koru, dünyanın dört bir yanından gelen genç fikirlerin buluştuğu platformun, sadece bir konferans olmanın ötesinde geleceği şekillendirecek liderlerin yetişmesine vesile olacağını ifade ederek, Organizasyonda emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu konferansın sizlere ilham vermesini ve geleceğe dair vizyonunuzu genişletmesini temenni ediyorum ifadelerini kullandı.

Dünya Uygur Konseyi Birleşmiş Milletler Temsilcisi Zümretay Arkin ise, Herkesin adil, sağlıklı ve adalet içinde yaşayabileceği bir dünya hayal ediyoruz. Nesiller arası diyalog ve iş birliği istiyoruz. Umuyorum ki bu Uluslararası Konya Model Birleşmiş Milletler Konferansı hayatlarınızda bir dönüm noktası olur. Hayallerimizi, beklentilerimizi eylemelerimize yansıtalım ve daha iyi bir dünya inancından asla vazgeçmeyelim, bu bizimle mümkün dedi.

Açılış oturumuna; Konya Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Kulu, Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Seyit Özcan, Uluslararası Konya Model Birleşmiş Milletler Konferansı Kurucusu ve Genel Sekreteri Can Ahmet Kılıç da katıldı.

Birleşmiş Milletler prosedürüne uygun olarak global sorunlara çözüm önerileri üretilmesi amacıyla düzenlenen, Türkiye genelinden ve yurt dışından 400 lise öğrencisinin katıldığı Uluslararası Konya Model Birleşmiş Milletler Konferansı 4 gün sürecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45662

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA