KONYA ŞEHİR HASTANESİ-YENİ SANAYİ SİTESİ TRAMVAY HATTI TEMELİ ATILIYOR

KONYA ŞEHİR HASTANESİ-YENİ SANAYİ SİTESİ TRAMVAY HATTI TEMELİ ATILIYOR

BAŞKAN ALTAY: “ŞEHİR HASTANESİ-YENİ SANAYİ SİTESİ TRAMVAY HATTININ TEMELİNİ ATIYORUZ

KONYA ŞEHİR HASTANESİ-YENİ SANAYİ SİTESİ TRAMVAY HATTI TEMELİ ATILIYOR
2024-04-29 15:25:18

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte 5 yılda Konyaya kazandırılacak 105 kilometre yeni raylı sistem hattı arasında bulunan 11.2 kilometrelik Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi Sitesi Raylı Sistem Hattının temelini30 Nisan Salı günü saat 11.00de atacaklarını söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak Stadyum-Şehir Hastanesi Tramvay Hattının temeli atılıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, hızla gelişen ve büyüyen Konyada trafiği rahatlatmak için köprülü kavşaklar ve alternatif caddelerin yanı sıra şehrin mevcut raylı sistem ağını genişletmek için yoğun şekilde çalıştıklarını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte 5 yılda Konyaya 105 kilometre yeni raylı sistem hattı kazandırmak için çalıştıklarını belirten Başkan Altay, bu kapsamda Stadyum-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattının Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak ilk etabı olan Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi Raylı Sistem Hattının temelini 30 Nisan Salı günü atacaklarını söyledi.

Başkan Altay, 11.2 kilometre uzunluğu sahip olacak ve 13 istasyondan oluşacak hattımızın temelini 30 Nisan Salı günü saat 11.00de atacağız. Stadyum-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattının ikinci etabı olan Yeni Sanayi-Stadyum arasındaki hattın bakanlığımıza devri bu ayın başında Resmi Gazetede yayımlanmıştı. İnşallah ikinci etabın da yatırım programına alınmasından sonra en kısa sürede imalatlarına da başlanacak. Her konuda olduğu gibi Konyamızın raylı sistem ağının genişlemesi konusunda yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğluna tüm Konyalılar adına teşekkür ediyorum dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 17538

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA