Bilal 1 info

Kapat !
Konya Kitap Günleri’ne Yoğun İlgi

Konya Kitap Günleri’ne Yoğun İlgi

.

Konya Kitap Günleri’ne Yoğun İlgi
2021-10-20 00:26:36

Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Anadolunun en büyük kitap etkinliği olan Konya Kitap Günleri yoğun katılımıyla sürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiyenin önemli kalemlerinin okurlarıyla buluştuğu, çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Kitap Günlerinde kitapseverler, yayınevleri ve yazarlarla bir araya geldi. Başkan Altay, beşinci gün itibariyle 250 bin ziyaretçi sayısının aşıldığını belirterek, herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Kitap Günleri, Selçuklu Kongre Merkezinde yoğun katılımla devam ediyor.

Selçuklu Kongre Merkezinde devam eden Konya Kitap Günlerinde stantları ziyaret ederek kitapseverlerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kitap Günlerinin tüm coşkusuyla devam ettiğini belirterek, beşinci gün itibariyle 250 bin ziyaretçi sayısının aşıldığını söyledi.

2019 yılındaki Kitap Günlerinde ulaşılan ziyaretçi sayısının geçileceğini beklediklerini kaydeden Başkan Altay, Sadece kitap almak için değil, söyleşi için, konser için gelen ziyaretçilerimiz ortamdan çok memnun. Misafir yayınevlerimiz de çok memnun. Coşku dolu bir Kitap Günleri yaşıyoruz. Ben tüm ziyaretçilere, yayınevlerimize teşekkür ediyorum. dedi.

HERKESİ BU COŞKUYU YAŞAMAYA DAVET EDİYORUM

Hem kitapseverlerin hem de yazarların birbiriyle buluşmasından dolayı herkesin çok memnun olduğunu ifade eden Başkan Altay, Salonlarımız büyük bir kalabalıkla yazarlarımızı ağırlamaya devam ediyor. Konya Kitap Günlerine çok yoğun bir ilgi var. Sadece Konyadan değil, bölge illerimizden de hem okullar aracılığıyla hem de bireysel olarak Kitap Günlerimizi ziyaret eden herkese teşekkür ediyorum. Bu bir Kitap Günleri değil aslında bir kültür festivali. Yazarlarımızla söyleşiler var. Dinletilerimiz, konserlerimiz var. Herkesi bu coşkuyu yaşamaya davet ediyorum. Bugün de özellikle okullarımız burada cıvıl cıvıl bir ortamda Kitap Günlerinde tüm Konyayı misafir ediyoruz. diye konuştu.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞUYOR

Konya Kitap Günlerinin ilk gününde; Metin Azimli, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Emine Şenlikoğlu, ikinci gününde; Mete Yarar, Mustafa Karataş, Hatice Kübra Tongar, Sıtkı Aslanhan, Mustafa Armağan, Selma Argon Ersoy üçüncü gününde; Aykut Ertuğrul, Ahmet Turgut, Murat Tavlı, Erkan Göksu, Emrah Safa Gürkan, Yusuf Kaplan, Selahattin Yusuf, Tarıf Tufan, İhsan Kabil, Sadık Yalsızuçanlar, Hayati İnanç, Vural Kaya, Kitap Günlerinin dördüncü gününde ise; Mevlana İdris, Ömer Tuğrul İnançer, Yasin Aktay, Musa Mert, Mehmet Fatih Çıtlak, Bekir Develi, Münir Arıkan okuyucularıyla buluştu.

24 EKİME KADAR AÇIK KALACAK

250 yayınevi ve 450 yazarın katıldığı Konya Kitap Günleri, 24 Ekime kadar 10.00 – 21.00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olmaya devam edecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 38877

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz