KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN BİSKLET TURU

KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN BİSKLET TURU

Konya Büyükşehir’den ‘Dünya Şehircilik Günü’nde Bisiklet Turu

KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN BİSKLET TURU
2022-11-08 12:04:33

Konya Büyükşehir Belediyesi, Dünya Şehircilik Günü kapsamında şehir merkezinden başlayıp tarihi Zazadınhanında noktalanan bisiklet turu düzenledi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Düzenlediğimiz bisiklet turu ile ‘Dünya Şehircilik Gününde sürdürülebilir bir şehir yaklaşımına vurgu yapmak istedik. ‘Bisiklet Şehri olarak Konyada özellikle bu tarz özel günlerde farkındalık sürüşleri düzenlemeyi önemsiyoruz. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Şehircilik Günü kapsamında bisiklet turu gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyanın şehirleşme açısından geçmişten itibaren planlı bir gelişim süreci gösterdiğini ayrıca gecekondusu olmayan nadir büyükşehirlerden biri olduğunu ifade etti. Konyada sürdürülebilirliği ön planda tutarak, şehirleşmeye devam ettiklerini belirten Başkan Altay, şehir içi ulaşımda da bu konuya öncelediklerini söyledi.

580 kilometre ile Türkiyenin en uzun bisiklet yolu ağına sahip şehir olan Konyada 4 tane de bisiklet köprüsü bulunduğuna dikkat çeken Başkan Altay, Düzenlediğimiz bisiklet turu ile ‘Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla sürdürülebilir bir şehir yaklaşımına vurgu yapmak istedik. Bu doğrultuda şehirdeki bisiklet dernekleri ve gruplarının katılımıyla bir bisiklet sürüş programı tertip ettik. ‘Bisiklet Şehri olarak Konyada özellikle bu tarz özel günlerde farkındalık sürüşleri düzenlemeyi önemsiyoruz. Etkinliğe katılanlar önce Horozluhana ardından da Zazadınhanına giderek hem bisiklet sürmenin keyfini çıkardı hem de Selçuklu medeniyetinin önemli mimari eserlerinden olan hanlar ve kervansaraylar hakkında da bilgi sahibi oldular. ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, düzenli, planlı ve yaşanılabilir şehirler oluşturmanın hem bugün hem de yarınlar açısından oldukça önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek, Dünya Şehircilik Gününü tebrik etti.

Etkinliğe katılanlar ise bisiklet konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, her zaman bisikletlilerin yanında olan Başkan Altaya teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 31892

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor