KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN BİR ETKİNLİK DAHA

KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN BİR ETKİNLİK DAHA

KONYA BÜYÜKŞEHİR ÇEVRE HAFTASI VE DÜNYA BİSİKLET GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

KONYA BÜYÜKŞEHİRDEN BİR ETKİNLİK DAHA
2023-06-05 06:27:08

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çevre Haftası kapsamında okullarda düzenlediği İklim Değişikliği ve Sıfır Atık konulu yarışmanın ödül töreni ile Dünya Bisiklet Günü sürüş etkinliği gerçekleştirdi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Meram Son Durakta düzenlenen programda ilk olarak Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Dünya Çevre Haftası kapsamında şehir genelindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselere yönelik düzenlediği İklim Değişikliği ve Sıfır Atık konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Törene katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Konyanın yapısı bakımından Türkiyedeki bisiklete en uygun şehirlerin başında geldiğini, bu kapsamda hem bisiklet yolları hem de bisikletle ilgili örnek faaliyetler yaptıklarını belirterek, Miras aldığımız dünyamızı inşallah çocuklarımıza en iyi şekilde miras bırakmak için Büyükşehir olarak elimizden geleni yapıyoruz dedi.

Konuşmanın ardından, Sıfır Atık ve iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birincilere bisiklet, ikincilere scooter, üçüncülere de tekerlekli paten hediye edildi.

BİSİKLET FARKINDALIK SÜRÜŞÜ DÜZENLENDİ
Ardından Dünya Bisiklet Günü kapsamında, Meram Son Duraktan başlayıp Meram Dere'de son bulan bisiklet farkındalık sürüşü gerçekleştirildi. Sürüş etkinliğine bisiklet sporcuları, antrenörleri ile Konyada bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

BİSİKLET TAMİR ÇADIRLARI SON GÜN DE VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE
Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri kapsamında üç gündür şehrin farklı noktalarında hizmet veren Büyükşehir Belediyesinin bisiklet tamir çadırları, son gün olan bugün de Karatay bölgesinde Karşehir Pazarı önünde ve Yediler Sancak Camii bahçesinde bisiklet sürücülerinin istifadesine sunuldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14960

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor