Konya Büyükşehir Müzelerine Bayram Tatilinde On Binlerce Ziyaretçi

Konya Büyükşehir Müzelerine Bayram Tatilinde On Binlerce Ziyaretçi

Başkan Altay: “Yurt İçinden ve Yurt Dışından Tüm Misafirleri Dört Mevsim Konya’yı Keşfetmeye Bekliyoruz”

Konya Büyükşehir Müzelerine Bayram Tatilinde On Binlerce Ziyaretçi
2024-06-24 10:16:17

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan müzeler ve tanıtım merkezleri, Kurban Bayramı tatilinde de yerli ve yabancı on binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir tarih ve kültür şehri olan Konyanın binlerce yıllık mirasını korumak ve sonraki kuşaklara aktarmak adına büyük bir sorumluk taşıdıklarını belirterek, Büyükşehire ait müze ve tanıtım merkezlerinin Kurban Bayramı tatilinde de yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğramasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Başkan Altay, Yurt içinden ve yurt dışından tüm misafirlerimizi, tarih ve kültür hazinelerini keşfetmek için dört mevsim Konyaya bekliyoruz dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren müzeler ve tanıtım merkezleri, yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, binlerce yıllık geçmişe sahip Selçuklu darülmülkü Konyanın, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle her geçen gün daha da önem kazanan bir şehir haline geldiğini vurguladı.
Tarih ve kültür şehri Konyanın bu eşsiz mirasını korumak ve sonraki kuşaklara aktarmak adına büyük bir sorumluluk taşıdıklarını kaydeden Başkan Altay, Son dönemde şehrimize kazandırdığımız modern müzeler ve tanıtım merkezleri, bu mirası daha geniş kitlelere ulaştırma çabamızın birer göstergesidir. Konyamızda başta Mevlana Müzesi olmak üzere her yıl milyonlarca misafiri ağırlıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimize kazandırdığımız Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Dârülkmülk Sergi Sarayı, Taş Bina Dijital Tanıtım Merkezi, Depo No:4 başta olmak üzere; Konya Panorama Müzesi, İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi, Beyşehir Turizm Tanıtım Merkezi, İstiklal Harbi Şehitler Abidesi gibi merkezlerimiz ziyaretçilere sadece geçmişi değil, aynı zamanda günümüz Konyasını da keşfetme fırsatı sunuyor diye konuştu.
Her zaman büyük ilgi gören Büyükşehire ait müze ve tanıtım merkezlerinin Kurban Bayramı tatilinde de yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğramasından büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden Başkan Altay, İnşallah Kılıçarslan Şehir Meydanındaki bisiklet müzemizin yapımını da kısa zamanda tamamlayacağız. Yaptığımız çalışmalarla Konyamızı turizm konusunda çok daha ileri taşımayı hedefliyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından tüm misafirlerimizi, tarih ve kültür hazinelerini keşfetmek için dört mevsim Konyaya bekliyoruz ifadelerini kullandı.
Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren müzeleri gezerek unutulmaz bir deneyim yaşayan misafirler de müzeleri çok beğendiklerini ifade ederek, Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 44691

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI