KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY MAZBATASINI ALDI

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY MAZBATASINI ALDI

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY MAZBATASINI ALDI

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY MAZBATASINI ALDI
2024-04-06 06:54:17

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mazbatasını Konya İl Seçim Kurulu Başkanı Salih Zeki Bilginin elinden aldı. Başkan Altay, Türkiye Yüzyılının ilk yerel seçiminden sonra mazbatamızı alarak görevimize resmi olarak başlamış olduk. Önümüzdeki 5 yılda da aynı azimle ve kararlılıkla Konyamızın vizyon projelerini takip etmeye devam edeceğiz dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine yeniden seçilen Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mazbatasını aldı.
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday gösterilen ve yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Altaya mazbatası Konya Adliyesi Konferans Salonunda düzenlenen törenle Konya İl Seçim Kurulu Başkanı Salih Zeki Bilgin tarafından verildi.
Program sonrası konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.
Seçim sürecinin olgunluk içinde tamamlandığını ifade eden Angı, Seçimden başarıyla çıkan kıymetli belediye başkanlarımıza yeni dönemde Rabbimden kolaylıklar diliyorum. Tüm meclisiyle beraber başarılı çalışmalar hem ilçelerimiz, hem Büyükşehirimizi inşallah yeni dönemde çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ettirecek diye konuştu.
EMANETLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIMIZI BİLSİNLER
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da seçim döneminde çok yoğun çalıştıklarına değinerek, Bu dönemde Konyanın 42 bin kilometrekaresinde, 31 ilçesinde bize sevgi, muhabbet gösteren, destek veren tüm Konyalılara teşekkür ediyorum. Emanetlerine sahip çıkacağımızı bilsinler. Ayrıca seçim süreci boyunca bizimle birlikte ter döken İl Başkanımızın şahsında teşkilat mensuplarımıza, kıymetli milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum dedi.
Yeni bir dönemin başladığına vurgu yapan Başkan Altay, şunları kaydetti:
Türkiye Yüzyılının ilk yerel seçiminden sonra mazbatamızı alarak, görevimize resmi olarak başlamış olduk. ‘Konya Modeli Belediyecilik anlayışımızla 31 ilçe belediye başkanımızla birlikte şehrimizin tüm coğrafyasına hizmet edeceğiz. Konya, Selçuklunun dârülmülkü, Hazreti Mevlananın şehri ve belediyeciliğin en önde olduğu şehirlerinden birisi. Önümüzdeki 5 yılda da aynı azimle ve kararlılıkla vatandaşlarımızın problemlerini çözecek; Konyanın vizyon projelerini takip etmeye devam edeceğiz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 19209

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA