Kapat !
KOMEK GÜZEL İŞLER BAŞARIYOR

KOMEK GÜZEL İŞLER BAŞARIYOR

Şeyh Memiş Efendi Türbesi Sandukasının Yeni Örtüsü KOMEK’ten

KOMEK GÜZEL İŞLER BAŞARIYOR
2022-04-29 12:30:55

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının Elde Maraş İşi eğitimlerine katılan kursiyerler, Seydişehir ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nde bulunan Şeyh Memiş Efendi Türbesine yeni sanduka örtüsü işledi. Yoğun bir emek harcanarak tamamlanan sanduka örtüsü kursiyerler tarafından yeni yerine yerleştirildi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (KOMEK) Elde Maraş İşi kursiyerleri Seydişehir İlçesi Çavuş Mahallesindeki Şeyh Memiş Efendi Türbesinin sanduka örtüsünü yeniledi.
Konyalıların mesleki ve sanat bilgilerini geliştirmelerine, gelir elde etmelerine ve iş sahibi olmalarına katkıda bulunan KOMEK, el sanatları alanında da kendisini geliştiren kursiyerler ile şehre hizmet etmeye devam ediyor. Seramik, Çini İşlemeciliği, Kaligrafi, Minyatür Sanatı, Ahşap Tasarım ve Modelleme başta olmak üzere birçok el sanatı branşında kurs açan KOMEKte, kökeni Osmanlı Sarayına dayanan Elde Maraş İşi dersleri de yoğun ilgi görüyor.
Bu kapsamda eğitim verilen kursiyerler, Seydişehir Çavuş Mahallesi'ndeki Şeyh Memiş Efendi Türbesinde bulunan sandukanın Maraş İşi örtüsünü eski usule en yakın şekilde toz ve neme dayanıklı özel ip ve kumaşlardan hazırladı. Elde Maraş İşi olarak işlenen kumaşlar doğal olarak hazırlanan yapıştırıcılarla birleştirildi. Aylarca yoğun emek harcanarak işlenen örtü kursiyerler tarafından sandukaya yerleştirildi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 70298

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI