Kapat !
KOMEK BAYRAMDA GAZZELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

KOMEK BAYRAMDA GAZZELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

KOMEK BAYRAMDA GAZZELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

KOMEK BAYRAMDA GAZZELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK
2024-04-04 15:57:02

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında gönüllü kursiyerler tarafından dikilen 11 bin eşofman takımı ve kurs merkezlerinde toplanan binlerce oyuncak, Kızılay Karatay Şubesi tarafından işgal altındaki Gazzeli çocukların bayramda yüzünü güldürmek için hazırlanan yardım TIRıyla Gazzeye gönderildi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) dünyanın mazlum coğrafyalarına yaptığı yardımlarla gönüllere giriyor.
KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği, 7 Ekim 2023ten bu yana İsrailin işgali altındaki Gazzedeki çocukların Ramazan Bayramında yüzünü güldürmek için harekete geçerek Gazzeye Sevgi Adımları projesini başlattı.
Ramazan ayı boyunca devam eden proje kapsamında merkez ve ilçelerde bulunan KOMEK atölyelerindeki gönüllü kursiyerler tarafından Gazzeli 0-16 yaş grubundaki çocuklar ve gençler için 11 bin eşofman takımı dikildi. Ayrıca kurs merkezleri bünyesinde bulunan oyun odalarındaki çocukların kendi harçlıklarıyla biriktirerek aldığı binlerce oyuncak da oyuncak kumbaralarında toplandı.
Ramazan boyunca atölyelerde özenle dikilen eşofman takımları ve toplanan oyuncaklar, Kızılay Karatay Şubesi iş birliğiyle hazırlanan yardım TIRıyla dün Gazzedeki çocuklara ulaştırılmak üzere yola çıktı.
GAZZELİ ÇOCUKLARA EŞOFMAN DİKEN KURSİYERLER İSRAİL ZULMÜNÜN SONA ERMESİNİ DİLEDİ
Gönüllülük esasıyla projeye katılan KOMEK ve ASEM kursiyerleri de duygularını şu şekilde ifade etti: Gazzeli çocukları kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. Oradaki çocuklar şu anda büyük acılar yaşıyor. Elimizden geldiğince onlara destek olmak, küçük de olsa yüzlerini güldürecek bir şeyler yapmak istedik. İnşallah, İsrailin zulmü bir an önce sona erer.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99841

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ