intro

Kapat !
Kitaplarla Yüz Göz Oluyoruz

Kitaplarla Yüz Göz Oluyoruz

“Uluslararası Kitaptan Yüzler Sergisi” Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

Kitaplarla Yüz Göz Oluyoruz
2022-12-23 22:07:15

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Yayınları ve Sosyal İnovasyon Ajansı iş birliğinde düzenlenen ‘Kitaplarla Yüz Göz Oluyoruz temalı Uluslararası Kitaptan Yüzler BookFace Sergisinin açılışı yapıldı.

Ankara Milli Kütüphanede yer alan serginin açılış törenine; Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, NEÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kaleci, Sosyal İnovasyon Ajansı Direktörü Ali Güney, davetliler ve sanatseverler katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmalarının ardından BookFace tasarım yarışmasında dereceye giren; 1inci Edanur Sabuncuya, 2nci Aydan Demirele ve 3üncülüğü paylaşan Havva Nurdan Dağtaş ile Neslinur Koça ödülleri takdim edildi.

BookFace tasarımlarından oluşan sergi, Ankara Milli Kütüphanede 5 Ocak 2023 tarihine kadar açık olacak.

BookFace Nedir?

BookFace, katılımcıları gerçek hayattaki insanları albüm kılıflarıyla birleştirmeye teşvik eden çarpıcı biçimde benzer bir eğilim olan SleeveFacee edebi bir yorum getirerek yönünü kitaplara çeviren bir akım. Her iki durumda da kişi, yüzünün tamamını veya bir kısmını mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş kapak resmi ile fotoğraflıyor. SleeveFace tipik olarak müzik sanatçılarının fotoğrafik portrelerini içerirken, BookFace ise sayısız sanat formuna sahip.

#KitaplarlaYüzGözOluyoruz

#BookFace

Kitaplarla Yüz Göz Oluyoruz
Kitaplarla Yüz Göz Oluyoruz

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95213

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ak Partililinin Gündeme Taşıdığı Sorunu Ak Partililer Kaldıramadı
Ak Partililinin Gündeme Taşıdığı Sorunu Ak Partililer Kaldıramadı
EREĞLİ’NİN TEK KADIN KASABI
EREĞLİ’NİN TEK KADIN KASABI