intro

Kapat !
KILINÇ: BU BİR FISILTI YAZISI DEĞİL

KILINÇ: BU BİR FISILTI YAZISI DEĞİL

MÜJDE GİBİ HABERİ DR. YUSUF KILINÇ VERDİ

KILINÇ: BU BİR FISILTI YAZISI DEĞİL
2023-01-14 10:43:17

Yine bir seçim atmosferindeyiz ve yine Ereğlinin adı İL olacak yerler arasında sıkça görülmeye başladı. Ne hikmetse Ereğli bunu hep seçim zamanlarında ve seçime girecek adayların ağzından duyar.

Bu seferki balonu Yusuf Kılınç hoca sosyal medya hesabından uçurdu.

İŞTE O PAYLAŞIM:

ANKARA'DAN ARADI, HEM DE ÇUKURAMBAR'DAN

Bir hafta oldu yazmadım... Doğru mu diye kokladım etrafı, aslını soruşturdum...

Çukurambar siyaset kokar, siyaset kaynar, sisli ve pusludur orada havalar...

Hocam dedi telefondaki dost K. A. Burada yemek yerken bizim masanın yakınında bir sohbete kulak verdim... Ereğli İL olacak, sen de bizim EREĞLİ adayımız olacaksın. Haydi git dolaş oraları nabız yokla, kendini tanıt demişler kırk yaşlarındaki genç adama... Soyadı Soylu, adı A imiş...

Sen tanırsın sizin köylerdenmiş, kim bu arkadaş dedi...Önce çıkaramadım.. Sonra babası rahmetliyi tanırdım.. Kendisini yakından tanıyamadım... Çıkaramadım...

Soruşturdum, Ankara, Aksaray, Kırşehir merkezli şirketlerin sahibi A. S. nin akrabalarını buldum.. Telefonuna ulaştım...

Selamlaştık, kendimi tanıttım.. Abi gerek yok biz seni öteden beri tanırız dedi..

Kardeşim hayırlı olsun, duydum ki Ereğli il olacak, sende milletvekili adayı... Doğru mu bu?

Hocam dedi, ben iş adamıyım.. Bir davet aldım.. Söyledikleriniz doğru...

Kendisini hayırladım.. Ereğli 'ye geldi. Dolaştı. Danıştı ve Ankara' ya döndü...

Beklenen ve umud edilen o ki:

Yılları, özlemleri, umudları tazeleyen sağlıklı bir haber olur.. Müjde olur...

Valimiz olur, İl milletvekillerimiz, İl Belediyemiz olur....

Üniversitemiz olur, Rektörü gelir..

İl emniyeti, Jandarması olur... Huzur bulur...

Kocaman hastanesinde bolca doktorlar olur, anjiyo yapılır, sağlık gelir...Paramız burada kalır...

83 numaralı plakalı arabalarımızla turlar, Ankara'daki dostlarımızı arar buluruz...

Bu bir fısıltı yazısı değildir...

Bizatihi alan taraması, bilgi depolaması, gönül yarası, Ereğli sevdadıdır...

Haydi hayırlı olsun...

Menderes'i, Demireli, Özalı, Erdoğanı gökyüzünde bulutları, doğacak güneşi beklerken...

EREĞLİ İL OLSUN DA KİM VEKİL OLURSA OLSUN demek mi lazım, diyerek İL yapacak iradeyi şükranla minnetle anacağız..

Yusuf Kılınçın sosyal medyada paylaştığı yazı metnini altına onlarca yorum yapıldı.

İŞTE VATANDAŞIN YORUMU

Abdullah Turgut

Hocam hayırlı olsun da il olmadan Milletvekili adayı biraz tuhaf değil mi? Biz sizi il yapalım siz de bunu vekil… (İyi veya kötü bir insan olmasının hiçbir önemi yok)

Deniz Kurt

Tarihin en büyük yalanı Ereğlinin il olmasıdır. Seçimlerden önce EYT'yi aylarca çıkaramayanların illik konusunu gündeme getirip gerçekleştirmeleri hiç de inandırıcı değildir... Ereğli'de kaybedenlerin ve bunu bilenlerin başarısızlıklarını örtbas etmek için halkın önüne attığı sanal bir oyuncaktır. Bu algısal sömürüye Ereğli halkının inanıp kapılması şehre yarar değil, zarar verir. Bu kent defalarca kandırılmış, yaralanmış, üzülmüş, sömürülmüştür. Bu üfürümün iktidar bloğunun iki cenahından eş zamanlı yapılması da manidardır. Buyursunlar yapsınlar da görelim. 5 ayda salatalık yetişmez ki Ereğli il olsun. Bu algıya bırakın inanıp umutlanmak, yelkenine rüzgar taşımak da abesle iştigaldir. Yeter artık bu kentin duygularıyla kimse oynamasın. Vebali büyük olur.

Ali Rıza Kurt

Hocam sizi tenzih ederim ama bu kişi Ankaradan gelip bir çuval para dağıtıp vekil olacak öyle mi. Ereğli halkını KOYUN zannediyor zaar

Yücel Yücel

Birileri seçimi kazanmak için Ereğli'yi İL yapacaksa yapmasın. Ben Ereğli'nin KÖY olmasına razıyım.

Yeter ki ÜLKEMİZİ ADALETLİ BİLGE İNSANLAR YÖNETSİN.

Sedat Karagözler

Hocam, adaletin olmadığı hukukun olmadığı bir memlekette Ereğli il olmasın. Kanserden ölecek olan 7 yaşındaki bebe annesi ile 30 dk. görüştürülmüyorsa bırak Ereğli köy olsun.

Ali Kahyaoğlu

Ereğlinin il olma konusu gündeme gelmişse seçim çok yakındır

Sevki Andac

Yusuf Kılınç, Verin Aliyi Alın valiyi diyen Özal, Demirel, Kıratın heybesinden 83 nolu pilaka çıkardı. Düzeltelim. Her seçim dönemi yalanlar dolaşır inanma bizimle dalga geçiyorlar.

İbrahim Pekpostalcı

Hocam iyi akşamlar... İsim ve soyisim baş harflerini yazmak, yaşı küçük çocuk ve suçu kesinleşmemiş sanık ve tutukluların afişe edilmemesi için yapılır genellikle... Sizin hangi amaçla yazdığınızı çözemedim... İsimlerini yazamadığınız kişiler sanık mı? Tutuklu mu? Yoksa yaptığı veya söyledikleri suç mu anlayamadım? Haberin gerçekliliğinden şüphe duyacağım. Aydınlatırsanız seviniriz... Selâm ve muhabbetle kalın.

Uğur Yurddaş

Evet Eski Zengenden Aysaray Lastik sahibi Atila Soylu ve Aksaray da ikamet ediyor...

Muhammed Kazım Öner

Hocam ATİLLA soylu abiyi iyi tanırım. Adam gibi adamdır, toprağımız hemşerimiz.

Erhan Tatlıdil

Hocam 1995 yılında çalıştığımız kurumun (Sulama Birliği) bürokratik işleri için İçişleri bakanlığına gittik. Sayın Teoman Ünüsan bakanlık müsteşarı idi. kendisi Karaman Kazım Karabekirlidir. İki birlikten 8 kişiydik. Teoman bey bizlere kalkarken hadi İl oluyorsunuz Bakanlık olarak 16 ilçe için hazırlık yaptık. Ereğli de bunlardan biri dedi.

Sonraki süreçte seçim zamanı 1995 sonu Tansu Çiller, Deniz Baykal hükümeti Kilis, Karabük, Yalovayı il yaptı. Zamanın Basınına göre 16 ilçe konusunu Deniz Baykal Seçim yatırımı diye karşı çıkıyor. Mecliste 3 ilçeye düşüyor. Bu basının yorumuydu. Doğrudur, Yanlıştır bilemem bilgi amaçlı paylaştım.

Davut Fidan

Değerli kardeşim Tokattan Ereğliye ve size kucak dolusu selamlar gönderiyorum. Yazınızı ve yapılan yorumları okudum. Ereğli halkının sizi çok iyi tanıdığını hissettim. Hele bir arkadaşın özetle seçim öncesi il olacağına bırakın köy kalsın demesi çok hoşuma gitti. Ben size daha önceden de özelimizden ülkemizin sizin gibi değerli insanlara ihtiyacı var seçim arifesindeyiz milletvekilliği adaylığı düşün müyormusun diye sormuştum ama cevap alamadım. Ereğli il olmuş İlçe kalmış bir Tokatlı olarak bence bu süreçte önemli değil. Önemli olan iyi insanların meclis sandalyelerini doldurmasıdır. Yusuf beyle 4 yıl üniversitede aynı sınıfta okuduk. Ereğliye tekrar selamlar.

Ethem Erdoğan

Ankara ve Aksaray'da ikamet eder ama annesinin Ereğli'de bulunması ve Ereğli köyleri ile sürekli iş yapmasından dolayı her zaman buralardadır. Ereğli'de doğmuş büyümüş, Ereğli'yi tanıyan, bilen bir Bekdik evladının Ak Parti' den vekil adayı olması çok isabetli olur. Zengenli olarak şenlik, mesire yeri vs olduğunda desteğini hiç esirgemeyen, Zengen Spor kurulduğu günden beridir maddi manevi desteğini hiç esirgemeyen Atila Soylu abimiz, Ereğli için büyük kazanım olacaktır inşallah. Onun bilgi, birikim, kültür seviyesi, azim ve başarılarını bilenler Ereğli'nin İl olması durumunda yapacağı hizmetler için elini çok kuvvetlendireceğini bilirler.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 32207

Kullanıcı Adı

 • Demirhan
  16 Ocak 2023 Pazartesi

  Antalya da ikamet etmekteyim halkapınar(zanapa) il yapılacakmış doğrumudur ????? ereğliyi oraya bağlıyacaklarmış..

 • Mehmet akif özdemir
  15 Ocak 2023 Pazar

  Çok affedersiniz bir söz vardır adamın eşeği hingildemiş keşke eşeğim keşke demiş hadi hayırlısı rüyadayım yıllardır bu ereğli il oluyor çook zor karaman yanı başında niğde ona keza vatandaşımız keşke vekil olsun da ereğliye hizmet etsin ereğli ilçe olmaya razı kaderiyle yıllar önce konyalı vekil tenekeci oynadı karaman’dan önce vilayyettik biz

 • Mehmet akif özdemir
  15 Ocak 2023 Pazar

  Çok affedersiniz bir söz vardır adamın eşeği hingildemiş keşke eşeğim keşke demiş hadi hayırlısı rüyadayım

 • Sadettin alıca
  14 Ocak 2023 Cumartesi

  Ya gidin işinize ereğlili olarak bıktık il söylemlerinden bir alay yalancı dolu yıllardır,biz istemiyoruz zanapayı yapsınlar il biraz da orayı oyalasınlar kandırsınlar…

 • Seher cebeci
  14 Ocak 2023 Cumartesi

  Yav he he

 • Mustafa ethem
  14 Ocak 2023 Cumartesi

  Yine birisi üfürmüş, yıllarca üfürdüler ya yok mu başka işiniz üfürmekten başka,ne olur yapmayın ya insanları artık kandırmayın dedikodu bile olsa…

 • Yücel
  14 Ocak 2023 Cumartesi

  Birileri seçimi kazanmak için ereğli’yi il yapacaksa yapmasın. ben ereğli’nin köy olmasına razıyım. yeter ki ülkemizi adaletli bilge insanlar yönetsin.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
VEYSEL GÖNÜLAL RECEP TAYİP ERDOĞAN’IN KONUŞMA USLÜBÜNÜ ELEŞTİRDİ
VEYSEL GÖNÜLAL RECEP TAYİP ERDOĞAN’IN KONUŞMA USLÜBÜNÜ ELEŞTİRDİ
 MÜMİN ÜNLÜ’YE BELGESİNİ ASKF BAŞKANI REMZİ AY VERDİ
MÜMİN ÜNLÜ’YE BELGESİNİ ASKF BAŞKANI REMZİ AY VERDİ