KEVSER YAZAR ÖZİNCE CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

KEVSER YAZAR ÖZİNCE CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

BASK, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

KEVSER YAZAR ÖZİNCE CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
2021-10-29 12:16:13

BASK, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
BASK Basın Bürosu tarafından açıklanan mesajda şu ifadelere yer verildi:
Cumhuriyetimizin 98′inci yılının; milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın ve büyük Türkiye idealine emin adımlarla yürümenin ve geleceğe güvenle bakmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Yaşanılan her türlü zorluk ve sıkıntılara, 7 düvele ve onların yerli işbirlikçilerine rağmen inanç ve kararlılıkla kazanılan İstiklal Savaşı, bizlere egemenliği millete teslim eden Cumhuriyeti armağan etmiştir.
Ya istiklal, ya ölüm! şiarıyla destanlaşan, dünyada eşine az rastlanan bir var olma mücadelesinin adı olan İstiklal Harbinin ardından; azim, inanç, fedakarlık, feragat, cesaret ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.
Her yıl daha büyük bir coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, manasını ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği istiklal mücadelesinden almaktadır.
Milletimiz, varlığına kastedenlere karşı verdiği İstiklal Harbini zaferle bitirmiş ve Cumhuriyetle yeniden tarih sahnesinde yerini almıştır.
Aradan geçen 98 yılda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealine emin adımlarla ilerleyen büyük Cumhuriyet, gelişmiş demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir.
İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, demokrasi ve özgürlüklerin önündeki engellerden kurtulmuş büyük bir milletin fertleri olarak farklılıklarımızı çatışma ve gerginliklerin nedeni olarak değil milletimizi zenginleştiren, bizi birbirimize kenetleyen, birlik beraberliğimizi güçlendiren fırsatlar olarak görmekteyiz.
Son örneğini 15 Temmuz alçakça darbe teşebbüsünde olduğu gibi varlığımıza, Cumhuriyetimize, devletimize ve demokrasimize kasteden dahili ve harici bedhahlar bilmelilerdir ki; cumhuriyetin de, demokrasinin de, devletin de sahibi kanla sulanmış bu mübarek toprakları vatanlaştırmış nesillerin çocukları BİZ, VATANDAŞLARız.
Milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetine, demokrasisine ve ülkesine dün olduğu gibi bugün ve yarın da sıkı sıkıya bağlı kalacak; kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına tek yürek olarak bir kez daha en güzel cevabı verecektir.
BASK olarak, bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramını kutluyor, özgürlüklerin ve huzurun hakim olduğu, demokrasinin kesintiye uğramayacağı ve uğratılamayacağı nice yıllar diliyoruz.
Bu anlamlı günde ayrıca, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürkü, silah ve kader arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.
BASK Basın Bürosu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 52396

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLGİN KAMIŞ ÖNEMLİBİR ANLAŞMA YAPTI
BİLGİN KAMIŞ ÖNEMLİBİR ANLAŞMA YAPTI
VEYSEL GÖNÜLAL: MIŞLA MUŞLA BU İŞ OLMAZ
VEYSEL GÖNÜLAL: MIŞLA MUŞLA BU İŞ OLMAZ