Bilal info

Kapat !
Jale Nur Süllü:; “İklim krizine bakın”

Jale Nur Süllü:; “İklim krizine bakın”

.Ereğli’nin Gelini İklim Krizine Dikkat Çekti

Jale Nur Süllü:; “İklim krizine bakın”
2021-10-08 04:29:16
İzlenme : 283

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, "Sözde liderlerin kulağa harika gelen sözleri iklim krizinde olumlu bir eyleme yol açmıyor. dedi.

Geçtiğimiz hafta Milanoda "İklim İçin Gençlik" zirvesinde iklim aktivisti 18 yaşındaki Greta Thunberg kürsüye çıktı, yeşil ekonomi bla bla bla, 2050de sıfır emisyon bla bla bla, başka bir gezegen yok bla bla bla diyerek politika yapıcıların yıllardır 'boş konuştuğunu', "Sözde liderlerin kulağa harika gelen sözlerinin iklim krizinde olumlu bir eyleme yol açmadığını söyledi. Greta haksız diyebilir miyiz? İklim konusunda gerçekleştirilen toplantılar, taraflar arası iklim konferanslarında Gretanın bla bla dediği büyük laflar edilerek görüşmeler gerçekleşiyor. Liderler, iç politikada iklim krizini bolca malzeme olarak kullanıyor. Sonuç: Atmosferde rekor kıran karbon emisyonu oranı, mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklar, değişen yağış rejimleri ve afetlerde ölen ya da yerlerinden olanların haberleri. diyen Dr. Jale Nur Süllü, 31 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Glasgowda 26.sı gerçekleşecek BM İklim Konferansı öncesinde tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiyede de yoğun bir çalışma olduğuna dikkat çekerek Paris İklim Anlaşmasının onaylanmak üzere Meclise gelmesinin olumlu olduğunu fakat süreç ile ilgili kaygıları bulunduğunu dile getirdi.

TÜRKİYEDE DE EDİLEN BÜYÜK BÜYÜK LAFLAR DA BLA BLA BLA OLMUYOR MU?

Bunca yıldır onaylanması beklenen Anlaşmanın Meclise gelmesi arkasında yatan niyet ile ilgili sorular gündemdeyken Greta iklim değişikliği dendiğinde akla ne geldiğini soruyor ve yanıtlıyor. Green Jobs yani yeşil işler, yeşil istihdam. Avrupa Yeşil Mutabakatı ile yepyeni bir üretim ve tüketim deseni stratejisine geçmenin planlandığını, iklim değişikliği ile mücadele doğrultusunda Dünyada topyekün yeni bir strateji izlemeye hazırlanıldığını biliyoruz. Bunun da ülkemiz açısından fırsat olduğuna inanıyoruz. Fakat bu fırsatı gerçekten değerlendirecek bir yönetim anlayışına sahip olduğunuza ve niyetinize güvenemiyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 71156

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim