Kapat !
İletişim Başkanı Altun’dan terörle mücadele paylaşımı

İletişim Başkanı Altun’dan terörle mücadele paylaşımı

İletişim Başkanı Altun’dan terörle mücadele paylaşımı

İletişim Başkanı Altun’dan terörle mücadele paylaşımı
2024-01-17 13:47:37

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Şehitlerimizin kanlarını her zaman olduğu gibi yerde bırakmadık. ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, paylaşımda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan:

▪ Şehitlerimizin kanlarını her zaman olduğu gibi yerde bırakmadık. Sadece son 5 günde Suriye ve Iraktaki terör unsurlarına düzenlenen hava harekâtlarımız neticesinde 114 hedef vuruldu, 78 terörist etkisiz hâle getirildi.

▪ Millî İstihbarat Teşkilatımız, 12 Ocaktan bugüne kadar terör örgütüne ait toplam 60 kritik altyapı ve mühimmat tesisini imha etmiştir. Emniyet ve Jandarma birimlerimizin operasyonlarında yılbaşından bu yana terörle iltisaklı 465 kişi gözaltına alınmıştır.

▪ Türkiyenin, bir süredir kararlılıkla uyguladığı terörü kaynağında bertaraf etme stratejisi, en çok bölgemizde bir teröristan kurma hesabı yapanları rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık, farklı yol ve yöntemlerle defalarca dışa vurulmuştur.

▪ Hazımsızlığın ifadesi;

- Kimi zaman ülkemiz içindeki aparatlarını harekete geçirerek,

- Kimi zaman ülkemizi işgalci olarak suçlayarak,

- Kimi zaman uluslararası arenada bizi sıkıştırmaya çalışarak,

- Kimi zaman sosyal medya üzerinden yalan-yanlış bilgiler yayarak,

- Kimi zaman tetikçiliğini yaptırdıkları basın-yayın organlarını kullanarak,

- Kimi zaman da doğrudan canımızı acıtmaya yönelik hain terör eylemlerini destekleyerek gerçekleşmiştir.

▪ Türkiye, bölücü elebaşlarını kendilerini güvende hissettikleri yerde imha ettikçe, ülkemizin önünü kesmeye yönelik girişimler daha da artmıştır.

▪ Bölücü terör örgütü PKKya silah, mühimmat, eğitim ve himaye desteği sağlayarak palazlandırma girişimleri hız kazanmıştır.

▪ Ülkemizin Suriyede ve Irakta gerçekleştirdiği sınır ötesi harekâtlar sayesinde hedefine ulaşamayan bu çabaların, hâlen ısrarla ve inatla sürdürüldüğünü çok iyi biliyoruz.

▪ Her ne kadar birileri anlamasa da biz, sınır ötesi operasyonlarımızla sadece güney sınırlarımızın huzur ve güvenliğini garanti altına almadık.

▪ Bu operasyonlarla aynı zamanda, ülkemizi bir terör koridoruyla kuşatma senaryolarını da yırtıp attık.

▪ Sınır ötesi harekâtlarımız Türkiyeyi düzensiz göç dalgası üzerinden iç karışıklığa sürüklemeye dönük oyunları da boşa çıkarmıştır.

▪ Sınırlarımız ötesindeki askeri mevcudiyetimiz, hem vatanımızın güvenliği, hem vatandaşlarımızın huzur ve esenliği açısından hayati öneme sahiptir. Bundan geriye dönüş asla söz konusu olamaz. ifadelerine yer verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 21683

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR