intro

Kapat !
İĞİR İBRAHİM ALTAY: BİR AN ÖNCE EĞİTİME KAVUŞTURACAĞIZ

İĞİR İBRAHİM ALTAY: BİR AN ÖNCE EĞİTİME KAVUŞTURACAĞIZ

Konya Büyükşehir Belediyesi ve SOBE Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İĞİR İBRAHİM ALTAY: BİR AN ÖNCE EĞİTİME KAVUŞTURACAĞIZ
2022-05-10 14:08:16

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı arasında ortak işbirliği protokolü imzalandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bu protokolün ilk sonucu olarak Meram bölgesinde bir yerin SOBE tarafından kullanılması sağlanmış olacak. SOBEye gelmek için sırada bekleyen çocuklarımızın biran önce eğitime kavuşmalarını sağlamış olacağız. Sadece otizmli gruplar değil tüm engelli gruplarımızın eksiklerini gidermek için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla hizmetler yürütüyoruz. dedi. SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak, SOBEnin Türkiyenin en kapsamlı otizm merkezi olduğunu belirterek, destekleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) ile işbirliği protokolü imzaladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak arasında imzalanan protokol çerçevesinde Meram bölgesinde bir yerin SOBE tarafından kullanılması sağlanmış olacak.

KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HİZMETLER YÜRÜTÜYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, SOBE sadece Konyanın değil ülkenin ilgi ile takip ettiği bir marka haline dönüştü. Otizmli çocuklarla ilgili Türkiyede bir iş yapacak, eyleme geçecek kim varsa önce gelip Konyamızda SOBEyi ziyaret ediyor. SOBEnin geldiği nokta takdire şayan. Başta vakıf başkanımız olmak üzere; tüm mütevelli heyet üyelerine ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle imzaladığımız protokolle Büyükşehir Belediyesi ve SOBE birlikte çalışmaya başlamış olacaklar. Bu protokolün ilk sonucu olarak da Meram Bölgesinde bir yerin SOBE tarafından kullanılması sağlanmış olacak. SOBEye gelmek için sırada bekleyen çocuklarımızın da bir an önce eğitime kavuşmalarını sağlamış olacağız. Çünkü otizmde en önemli konu erken yaşta uzun süreli bir eğitim almaları. Bu vesileyle SOBE Vakfımıza başarılar diliyorum. Özellikle otizmli çocuklarımıza ve ailelerine böyle bir hizmette bulunmaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyorum. Sadece otizmli gruplar değil tüm engelli gruplarımızın eksiklerini gidermek için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla hizmetler yürütüyoruz. dedi.

BÜYÜKŞEHİRE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak ise SOBEnin Türkiyenin en kapsamlı otizm merkezi olduğunu hatırlatarak, Kuruluşu Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay tarafından yapılan bir merkez. Şu an 220 civarında öğrenci sayısına ulaşmış olduk. Bunun yanında 350yi aşkın ön kayıt yaptırmış, eğitim almayı bekleyen çocuğumuz bulunmakta. Yeni binaların yapılmasıyla ilgili yeni projelerimiz var. Bizi bekleyen çocuklara ulaşmak adına hazır yapılmış bir binada Merama şube açma ihtiyacı duyduk. Bu şubenin açılmasıyla ilgili olarak da Büyükşehir Belediye Başkanımızla protokol imzalıyoruz. Şimdiden vereceğiniz destekler için ve bundan sonraki çalışmalarımız için teşekkür ediyorum. diye konuştu.

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak ile işbirliği protokolünü imzaladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45412

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ