HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI

HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI

Başkan Oprukçu Selçukya Kültür Sanat Derneği’nde Ereğli’yi Anlattı

HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI
2022-06-15 03:58:30

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Selçukya Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen Ereğlinin Tarih ve Kültürü adlı konferansa katılarak Ereğli tarihi ile ilgili sunum yaptı ve Belediye hizmetleri hakkında önemli noktalara değindi.

EREĞLİYE BELEDİYE BAŞKANI OLMANIN ŞEREFİNİ YAŞIYORUM

Başkan Oprukçu, Ereğli sevdasını Ereğli Konyanın güzel bir ilçesi, sevilesi bir şehir hakikaten Ereğlide doğup büyüyen herkes Ereğliyi çok sever, Ereğliden gelip geçen de Ereğliyi çok sever ifadeleriyle dile getirdi ve sevdası olan Ereğliye Belediye Başkanı olmanın şerefini yaşadığını ifade etti.

Daha önceki Belediye Başkanlığı döneminde; Oğuz Ata Sosyal Tesisleri, Uğurlu Camii, Ulu Cami önündeki 20 yıldır bitirilemeyen ve kirlilik arz eden binanın ortadan kaldırılarak yaptığı Ulu Cami Devlet Bahçeli Meydanı gibi birçok önemli hizmetlerini dile getirdi. Daha sonra Ereğlinin tarihi geçmişinden bahseden Başkan Oprukçu, Ereğlinin mübarek bir şehir olduğunu ifade ederek doğal güzelliklerini ve potansiyelini gözler önüne serdi.

Ereğliye yapılan hizmetlere de değinen Başkan Oprukçu, daha önceki hizmet döneminde Organize Sanayi Bölgesinde 100 hektarlık alana 158 hektarlık alan ekleyerek 258 hektara çıkardığını, şimdi ise 139 hektarlık bir alanı daha ilave etmeye uğraştığını belirterek ciddi manada fabrika kurulması ile tarımsal üretime katma değer katmasını amaçladıklarını belirtti. Akhüyükte yaptıkları çalışmaları anlatan Oprukçu, termal havuzlar yaparak hemşerilerinin istifade ettiğini ama açtıkları sondaj kuyuları ile daha yükseklikte sıcaklığa erişmek suretiyle bir taraftan termal sera olarak, bir yandan şehrin ısıtılmasıyla enerjinin kullanılması ve istihdam imkanı sağlamasını amaçladıklarını belirtti. Yoğun uğraşlar sonucunda Adabağda 2 Milyon 700 Bin metrekarelik bir alanın 30 yıllık irtifak hakkını Belediyeye alarak organik tarım yapılması ve istihdama katkı sunması için kullandıklarını ve şu an 2 Milyonun üzerinde bir fide ekimi gerçekleştirdiklerini, Oğuz Ata Sosyal Tesislerinde olduğu gibi, Taş Evlerde de Korkut Ata Sosyal Tesislerini Ereğlinin geleceğine armağan edeceklerini ifade ederek Ereğliyi güzelleştirmeye, karanlık ve kirli bir alan bırakmamaya azami gayret gösterdiklerini ifade etti. Kentsel Dönüşüm projesi ile de sağlıklı bir dönüşümü temin ederek Ereğli bundan sonra huzurun besmelesinin çekildiği bir şehir olacak şeklinde konuştu.

Program, Selçukya Kültür Sanat Derneği Fatma Polatın Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçuya plaket takdimiyle sona erdi.

HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI
HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI
HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI
HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI
HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİ’Yİ ANLATTI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 37162

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor