Halil Etyemez: Kuraklık ile mücadele artırılmalı

Halil Etyemez: Kuraklık ile mücadele artırılmalı

Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve İl Tarım Komisyonu Üyeleri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek kuraklık sorunu ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Halil Etyemez: Kuraklık ile mücadele artırılmalı
2021-10-06 12:13:21

Ak Parti Konya Milletvekili ve Meclis Kuraklıkla Mücadele Komisyonu Üyesi Halil Etyemez ve Ak Parti İl Teşkilatı Tarım Komisyonu Üyeleri İl Başkan Yardımcısı Lokman Özturhan, İl Başkan Yardımcısı Kazım Küçükçöğen ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Konuşmasında son yıllarda ülke genelinde yaşanan kuraklık sorunlarına değinen Etyemez, Günümüzde iklim değişikliği küresel sorunların başında geliyor. Dünya genelinde kirlenen denizler, kuruyan su kaynakları, azalan orman varlığı ve kuraklık hepimiz için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. İklim değişikliğini acil önlemler alınması gereken bir sorun olarak görmeliyiz.

Dünyayı saran üç büyük krizin sağlık, iklim değişikliği ve göç sorunu olduğunu düşünüyorum. İç savaş ve ekonomik zorluklardan dolayı oluşan göçler yerini yakın bir gelecekte iklim göçlerine bırakacaktır. Günümüz dünyasında bu gün petrol için verilen mücadele ise yakın zamanda yerini su ve gıdaya bırakacaktır.

İklim değişikliği ile mücadele yöntemlerinden birisi de tasarruftur. Tasarruf hepimiz için sürdürülebilir bir çözüm önerisi sunmaktadır. Tasarruf bilinçli su tüketimi demektir. Konya bu manada sahip olduğu geniş tarım alanları, farklı tarım bölgeleri ve coğrafi konumu ile ülkemizin tarım başkentidir. İklim değişikliği ve kuraklık konusunda Konya bu sorunları daha çok hissediyor. Bunun için sahada tarama yapıyoruz ve basının da bizi desteklemesini istiyoruz.

Konyada yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için il teşkilatımız bünyesinde oluşturduğumu İl Tarım Komisyonu Üyesi arkadaşlarımız geniş bir çalışma içerisindeler. Arkadaşlarımızın çalışmalarının daha verimli olması için de mutlaka sizlerin desteğine ihtiyacımız olacak. Gelin birlikte basın ormanı yapalım birlikte. Konya orman varlığı açısından Türkiye'nin 9. Büyük ili. Bu vesile hem geniş bir alanda bu ormanlık alanı oluşturabilir hem kuraklık konusunda ciddi bir çalışma yapmış oluruz dedi.

Konyanın tüm sorunları ile yıllardır yakından ilgilenen Konya basının bu çalışmalara da gereken desteği vereceklerine inanıyorum.

Bu vesile ile hem yeniden göreve gelen Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımı tebrik ediyor hem sizlerin aracılığı ile tüm Konya basını çalışanlarına başarılar diliyorum dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Özdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kuraklık k konusunda yaptığınız çalışmalar gerçekten büyük önem arz ediyor. Geç kalınmış olsa da iklim değişikliği konusunda farkındalık oluştu. Cumhurbaşkanı bakanlar vekiller yerel yönetimler bunu anlatıyor. Biz de gayretle yansıtmaya çalışıyoruz. Bu bizim sorumluluğumuz ama bizim de bunları kamuoyu ile sağlıklı paylaşabilmek için basın kuruluşlarının mutlaka desteklenmesi gerekir. Bu konuda kamuoyu nezdinde gerçek bir farkındalık oluşturmak isteniyorsa medya iyi değerlendirilmeli.

Halil Etyemez: Kuraklık ile mücadele artırılmalı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24700

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
KALYON FİRMASI UMUT KAPISI OLDU
KALYON FİRMASI UMUT KAPISI OLDU
TALHA ÜZER’DEN TEŞEKKÜRLER
TALHA ÜZER’DEN TEŞEKKÜRLER