Halil Etyemez; Garo Paylan ahlaksız bir teklif yapmıştır

Halil Etyemez; Garo Paylan ahlaksız bir teklif yapmıştır

Milletvekili Halil Etyemez: Türk Milletinin Tarihinde Soykırım Yoktur, Bulamazsınız

Halil Etyemez; Garo Paylan ahlaksız bir teklif yapmıştır
2022-04-24 10:49:42

HDP Milletvekili Garo Paylanın 1915 olaylarının 'soykırım' olarak tanınması için TBMM'ye kanun teklifi vermesine tepki gösteren AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Türk Milletinin tarihinde soykırım yoktur, bulamazsınız. Yapılan bu ahlaksız teklif, tarihi gerçekleri çarpıtarak yeni husumet ve düşmanlık tohumları ekme çabasıdır. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, HDP Milletvekili Garo Paylanın 1915 olaylarının ‘soykırım olarak tanınması için TBMMye kanun teklifi vermesine tepki gösterdi. Teklifi ahlaksızlık olarak niteleyen Milletvekili Halil Etyemez, tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun iddiaları esas alan teklifi reddettiklerini ve şiddetle kınadıklarını söyledi.

Türk Milletinin tarihinde soykırımın asla olmadığını vurgulayan Milletvekili Etyemez, TBMM çatısı altında görev yapan ve milletvekili sıfatı taşıyan, haddini bilmez HDPli Garo Paylan, 1915 olaylarının ‘soykırım olarak tanınması için TBMMye kanun teklifi verdi. TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop, teklifi içtüzük hükümlerine aykırı olduğu gerekçesiyle iade etti. Terör örgütü PKKnın destekçisi olduğu HDPnin Milletvekiline ve ona bu akılı verenlere hatırlatırım. Milletimizin tarihinde soykırım yoktur, bulamazsınız. Kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Paylanın yaptığı bu ahlaksız teklif, sözde soykırım lobisi ve Türkiye karşıtı siyasi çevrelerin tarihi gerçekleri çarpıtarak yeni husumet ve düşmanlık tohumları ekme çabasıdır. dedi.

Tarihi gerçeklerin çarpıtılmasına, düşmanlıklar üretilmesine, barış ve huzur içinde yaşayan milletin arasına nifak tohumları ekilmesine asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Halil Etyemez, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 1915 olaylarını araştırmak için ortak tarih komisyonu kurulması çağrısında bulunmuştur. Ancak tarihi gerçeklerden kaçanlar, sözde soykırımdan beslenenler ve siyasi hesap peşinde koşanlar bundan kaçmışlardır. Çünkü onlar da bilmektedir ki masum ve mağdurlara kucak açan, her zaman adaletin yanında olan, hak ve özgürlüklere önem veren milletimizin tarihinde soykırım yoktur. Soykırım yalanıyla ve siyasi hesaplarla Türkiyeye zarar vereceklerini, milletimizin huzurunu kaçıracaklarını sananlar yine yanılacaklardır. Kimsenin milletimiz arasında düşmanlık tohumu ekmesine müsaade etmeyeceğiz. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 32499

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR