Bilal 1 info

Kapat !
HALİL ETYEMEZ: EKONOMİK SIKINTILAR İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ

HALİL ETYEMEZ: EKONOMİK SIKINTILAR İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ

Milletvekili Halil Etyemez: Ekonomik Sıkıntılardan Vatandaşlarımızın En Az Şekilde Etkilenmesi İçin Gerekli Adımları Atıyoruz

HALİL ETYEMEZ: EKONOMİK SIKINTILAR İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ
2022-04-17 22:04:40

Milletvekili Halil Etyemez: Ekonomik Sıkıntılardan Vatandaşlarımızın En Az Şekilde Etkilenmesi İçin Gerekli Adımları Atıyoruz

Sarayönü ilçesinde vatandaşlarla ve muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Salgın ve Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle dünya genelinde ekonomik sıkıntı yaşanmakta. Ülkemiz de bu sıkıntıdan etkilenmekte. AK Parti olarak ekonomik sıkıntılardan vatandaşlarımızın en az şekilde etkilenmesi için gerekli her türlü adımı atıyoruz. Milletimizle birlikte bu sıkıntılı günlerin de üstesinden geleceğiz. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Sarayönü ilçesinde temaslarda bulundu. Milletvekili Halil Etyemez, beraberindeki AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Kazım Küçükçöğen, İl Yönetim Kurulu Üyesi Salih Koyuncu, AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Gamze Karacan ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Merve Türk Dayar ile birlikte Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solakı ziyaret etti. Milletvekili Halil Etyemez, vatandaşların refahı için ilçede yapılan çalışmalar ve projeler hakkında Belediye Başkanı Nafiz Solaktan bilgi aldı.

Milletvekili Etyemez, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Çeşmelisebil, Gözlü ve Yenicekaya Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların talep ve isteklerini dinleyen Halil Etyemez, taleplerin karşılanması için gerekli adımların atılacağını söyledi. Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğünü de ziyaret eden Etyemez, İşletme Müdürü Yüksel Akçaydan işletmenin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ

Milletvekili Halil Etyemez, daha sonra ise mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Muhtarlardan mahallelerin ihtiyaçları hakkında bilgi alan Milletvekili Etyemez, el birliği ile gerekli çalışmaların yapılacağını, vatandaşların huzuru ve refahı için gerekli adımların atılacağını kaydetti. Salgın ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle ekonomide yaşanan gelişmelere değinen Halil Etyemez, Koronavirüs nedeniyle yaşanan salgın, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş tüm ülkelerin ekonomisini olumsuz yönde etkiledi. Salgın ve savaşın neden olduğu kurdaki yükseliş, enerji ve gıda başta olmak üzere küresel emtia fiyatlarındaki aşırı artış ülkemizi de etkiledi. Ekonomik sıkıntılardan vatandaşlarımızın en az şekilde etkilenmesi için gerekli her türlü adımı atıyoruz. Elektrikte ve doğal gazda sübvansiyonlarla vatandaşımızı korumayı sürdürüyoruz. Temel gıda maddeleri ve birçok üründe KDV oranını yüzde 1e indirdik. Meskenlerde, tarımsal sulamada, ticarethanelerde kullanılan elektriğin KDVsini düşürdük. Bundan sonra da gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Stokçuluk ile de mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Milletimizle birlikte bu sıkıntılı günlerin de üstesinden geleceğiz. dedi.

YIKMANIN DEĞİL, YAPMANIN DERDİNDEYİZ

Tarımsal alanda yapılan çalışmalar, destekler ve yatırımlara değinen Etyemez, daima üreticilerin yanında olduklarını kaydetti. Etyemez, AK Parti olarak üretimi ve üreticilerimizi destekliyoruz. Sarayönü ilçemizdeki çiftçilerimize 2002 yılından bu yana 310 milyon liraya yakın bitkisel üretim, 72 milyon liraya yakın hayvancılık desteği ödedik. İlçemizde tarımsal yatırım ve desteklerin toplamı 532 milyon 380 bin lirayı buldu. İlçemizde gölet, sulama tesisi, taşkın koruma, toplulaştırma gibi alanlarda toplam 55 milyon liraya yakın yatırım yaptık. AK Parti olarak biz yıkmanın değil yapmanın, milletimize hizmet etmenin derdindeyiz. Hedeflerimize ulaşmak, sorumluluklarımızı yerine getirmek, milletimize layık olmak için durmayacağız, dinlenmeyeceğiz, gece gündüz sahada olacağız. diye konuştu.

Milletvekili Halil Etyemez, muhtarlarla yaptığı toplantının ardından gençlerle buluştu. Gençlerin geleceğe dair görüş ve önerilerini dinleyen Milletvekili Etyemez, tecrübelerini gençlerle paylaştı.

HALİL ETYEMEZ: EKONOMİK SIKINTILAR İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ
HALİL ETYEMEZ: EKONOMİK SIKINTILAR İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99996

Kullanıcı Adı

  • Dilara taştekin
    17 Nisan 2022 Pazar

    Vekilim hani uzaya çıkacaktık. daha geçen yıl demiştiniz bir yılda mı bu hale geldik

  • Yasef ergin
    17 Nisan 2022 Pazar

    Ekonomik sıkıntımı varda her şey güllük gülistanlık sen çok yaşa akb


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı