HALİL ERCAN: EĞİTİM ŞART

HALİL ERCAN: EĞİTİM ŞART

Yatırımlarını eğitime yapan işinsanı Halil Ercan, Güçlü olmanın yolu eğitimden geçiyor dedi

HALİL ERCAN: EĞİTİM ŞART
2021-03-31 15:06:19

Ereğli'de yatırımları ile dikkat çeken İşinsanı Halil Ercan, temelden çatıya yaptığı sağlık kuruluşlarının yanı sıra, kendi adına yaptığı okullar ile de dikat çekiyor.
Bil Koleji, Ermes Koleji gibi binalırın yapım ve idari kadrosunda Yer alan Ercan, 'Güçlü Olmanın Yolu Eğitimden Geçiyor dedi.
Öğretmen, öğrenci, veli ve idarecilerle sık sık bir araya gelerek eğitim konusunda neler yapılabileceğinin değerlendirmesini yapan işinsanı Halil Ercan, geniş bir sosyal çevreye sahip olduğundan dolayı konusunda uzman prof.lardan da görüş alarak en iyi olma yolunda ilerlemenin yollarını arıyor.
Ercan, Biz konuyu sadece Ereğli ölçekli düşünmüyoruz. Ülke olarakta güçlü olma yolunun eğitimden geçtiğini biliyor, okullarımızın eğitim süresince öğretmen ve idarecilerimiz tarafından öğrencilerimizi bir yandan hayata hazırlarken bir yandan da araştıran, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen, bilimsel araştırma yapabilen, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde iyi yetişmelerini sağlamak amaçlı mücadele veriyoruz dedi.
Açıklamasının devamında; eğitimde feda edilecek tek bir gencimizin olmadığını belirten eğitim yatırımcısı Halil Ercan; "Denizdeki son balık avlandığında, dağdaki son ağaç kesildiğinde, atmosferdeki son nefes tüketildiğinde insanoğlunun başını ellerinin arasına alarak düşünmesi bu durumu kurtarmaya yetmeyecektir. Bu nedenle çocuklarımızın önünü açmak zorundayız. Yaptığımız okul binaları için Ereğli'ye lüks olmuş diyenler var. Çocuklarımız bunun daha fazlasını hakediyor" İfadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26978

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
TALHA ÜZER BİR ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı
NEÜ ve BMMYK’dan “Kent Ekonomisi ve İltica Sistemi” Toplantısı