Halid El-Ali, Filistin Davasına Desteği İçin Konya’ya Teşekkür Etti

Halid El-Ali, Filistin Davasına Desteği İçin Konya’ya Teşekkür Etti

Filistinli Karikatürist Naci El-Ali’nin “Hanzala” Temalı Sergisi Konyalılarla Buluşuyor

Halid El-Ali, Filistin Davasına Desteği İçin Konya’ya Teşekkür Etti
2024-05-13 14:57:39

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gönüllü üniversite öğrencileri tarafından kurulan Kudüs Çalışma Grubu, Filistinin dünyaca bilinen sanatçılarından karikatürist Naci El-Alinin Hanzala temalı eserlerinden oluşan sergiyi Konyalılarla buluşturuyor. Sanatçının oğlu Halid El-Aliden bizzat temin edilen ve 50 orijinal eserden oluşan sergi Türkiyede ikinci kez düzenleniyor. Sanatseverler, Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanatta düzenlenen sergiyi 16 Mayıs Perşembe gününe kadar ziyaret edebilecek. Sergi kapsamında düzenlenen söyleşide Naci El-Alinin oğlu Halid El-Alinin de video kaydı yayınlandı. Videoda sergiyle ilgili duygularını paylaşan Halid El-Ali, Filistin davasına destek olduğu için Konyaya teşekkür etti.


Konya Büyükşehir Belediyesi Kudüs Çalışma Grubu, Filistinli karikatürist Naci El-Alinin sergisini Konyalılarla buluşturuyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gönüllü üniversite öğrencileri tarafından kurulan Kudüs Çalışma Grubu, İsrail zulmüne dikkat çekmek ve Filistine destek olmak amacıyla Mayıs ayını Filistine ayırmasının ardından etkinliklerini sürdürüyor.

Kudüs Çalışma Grubunun bu kapsamdaki en anlamlı etkinliklerinden birisi de Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanatta Konyalıların beğenisine sunduğu Filistinin dünyaca tanınan sanatçılarından karikatürist Naci El-Alinin Hanzala temalı sergisi oldu.

HANZALA TEMALI SERGİ TÜRKİYEDE İKİNCİ KEZ DÜZENLENİYOR

Sanatçının oğlu Halid El-Aliden bizzat temin edilen ve 50 orijinal eserden oluşan sergi Türkiyede ikinci kez düzenleniyor. Çizdiği karikatürlerle Filistin direnişinin sembollerinden biri haline gelen Naci El-Ali Sergisi ile Filistin direnişinin sanat açısından diri tutulması ve Filistinin işgal edilmiş sanatının tekrar canlandırılması amaçlanıyor.

DİRENİŞİN SADECE SİLAHLA DEĞİL; KALEMLE, ÇİZİMLE OLDUĞUNU GÖSTERMEYİ AMAÇLADIK

Serginin Konyada düzenlenmesini sağlayan Kudüs Çalışma Grubu Üyesi öğrencilerden Beyhan Osman, sergiyle amaçlarının 30 yıl önce suikasta uğrayan Naci El-Alinin hayatının ne kadar anlamlı olduğunu göstermek olduğunu ifade ederek, Çünkü direnişi sadece silahla değil aynı zamanda kalemle, çizimle, karikatürlerle olduğunu göstermeyi amaçladık. İnşallah sergiyi gezenler de Naci El-Aliden ilham alıp bu direnişi hayatında diri tutar diye konuştu.

Sergiyi gezen sanatseverler de serginin çok etkileyici olduğunu dile getirdi. Böyle anlamlı bir serginin Konyada düzenleniyor olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten katılımcılar, emeği geçenlere teşekkür etti.

HALİD EL-ALİ FİLİSTİN DAVASINA DESTEĞİ İÇİN KONYAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Sergi kapsamında katılımcılar için Naci El-Ali'nin hayatının anlatıldığı bir de söyleşi gerçekleştirildi. Peren Birsaygılı Mut, Mevlüt Çeşme, Samet Karagözün konuşmacı olarak katıldığı söyleşide Naci El-Alinin oğlu Halid El-Alinin de video kaydı yayınlandı.

Videoda sergiyle ilgili duygularını paylaşan Halid El-Ali, Filistin davasına destek olduğu için Konyaya teşekkür ederek, Ayrıca bu ay boyunca Konyada Filistin ile ilgili sergi ve diğer etkinliklerin düzenlenmesine yardımcı olan Konyalılara da takdir ve şükranlarımı sunuyorum. Onları ve Gazzede devam eden soykırımı durdurmak için soylu hareketin diğer merkezi olan öğrencileri selamlıyoruz. Tehdit, şantaj, taciz ve kaba kuvvet karşısında gösterdikleri bu duruş gerçekten takdire şayan ifadelerini kullandı.

Konyalı sanatseverler Naci El-Ali Sergisini, 16 Mayıs Perşembe gününe kadar Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanatta ziyaret edebilecek.

Halid El-Ali, Filistin Davasına Desteği İçin Konya’ya Teşekkür Etti

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26474

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA