​VEYSEL GÖNÜLAL: GENÇLERİN YARINLARINI ÇALIYORSUNUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Ereğli ilçe başkanı Gönülal, gençlerin sorunlarını gündeme aldı


​VEYSEL GÖNÜLAL: GENÇLERİN YARINLARINI ÇALIYORSUNUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, yazılı basın açıklaması yaptı
Gönülal açıklamasında gençlere değindi.
Hiç kusura bakmayın, yalan konusunda en son konuşacak Akp dir. Cumhuriyet döneminde yalan külliyatına eklediğiniz eşsiz katkıları herkes biliyor. Bu konuda hangi örneği versek eksik kalır. Gençlerin dünyasından çok uzaksınız. Sadece bu halkı aldatma üzerine ülkeyi yağmalama üzerine kurduğunuz sistemin çöküşünü ibretle izliyoruz. İhale, beton ve gösterişli itibar üzerine kurulan saltanatı ibretle seyrediyoruz.
Ülkenin umudu olan gençler %68i geleceğini bir başka ülkeye gitmekte görüyorsa o ülke için endişe verici bir durum var demektir. Genç işsizlik oranı rekor kırarak %27,8 olduysa gençler, gençler iş bulamıyorsa geleceğe dair, ülkeyi yönetenlere karşı bir umut taşıyamaz.
Sınav soruları çalınmasına göz yumanlar, makamları haksız hukuksuz atama yapanlar gençlere nasıl bir örnek olacaksınız?
Yazılı sınavda yüksek puan alan gençleri sözlü de düşük puan verip, yazılıda düşük puan alanları sözlüde yüksek puan vererek elerseniz gençlerin adalet duygusunu yok ederseniz eğitimli gençleri bu ülkede tutamazsınız. Başarıdan mı bahsediyorsunuz? Üniversite sınavında yanıt ortalamasına bakıp verdiğiniz eğitimle
Bilimsellikten uzak eğitim sisteminiz 20 yıl sonra gelinen nokta ne kadar gurur duysanız azdır sanırım. Gerçeği gizleyemezsiniz.
Cumhuriyet Halk Partisi
Ereğli Ilçe Başkanı
Veysel Gönülal