​EREĞLİ’DE ŞİDDETLİ RÜZGAR BİNA MONTALAMASINI SÖKTÜ

UCUZ ETİN SUYU KARA OLUYOR


​EREĞLİ’DE ŞİDDETLİ RÜZGAR BİNA MONTALAMASINI SÖKTÜ

Ereğli ve çevresinde yaşanan şiddetli fırtına maddi hasarlar aneden oldu. Ereğli kırsalında araçları yan yatıran fırtına, Ereğli merkezde ise apartmanın dış cephe kaplaması söktü.

Ereğli ve çevresinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Bestekar Mustafa Seyran Caddesi üzerindeki Işık Apartmanlarının dış cephe kaplamaları söküldü.

Caddeye savrulan kaplamalar trafiği olumsuz etkilerken, apartman sakinleri ise yüklenici firmaya sert tepki gösterdiler.

Daha 1.5 ay önce yaşanan fırtınada yine dış cephe kaplamalarının söküldüğüne dikkat çeken apartman sakinleri, yüklenici firmaya ateş püskürdüler.

Öte yandan yetkililer şiddetli rüzgar nedeniyle vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardılar.

Nazmi Selman Kal isimli vatandaş:

Her bir plaka levhaya 5 adet vida atılır. Vida atılmadan veya eksik sayıda vida atılırsa sonuç bu olur derken, Yaşar Yaman isimli vatandaş ise,

Yapılan binalar her türlü hava şartlarına uygun yapılmalı. Yeterli şartları yerine getirmeyenlere gerekli cezalar verilmeli dedi.

En çarpıcı açıklamayı ise Ismail Canbaz yaptı.

Canbaz açıklamasında; Evet geçen ki rüzgarda bu bina yine tamir gördü. Başlarında mühendis olmazsa bu işler böyle olur. Usta dediğin ameledir işi bilen değil işi sadece monte edendir. Ver bakalım başlarına bir inşaat mühendisi bu işler olur mu? Birde hangi iş olursa olsun teknik hata yapanlara hiçbir iş yaptırmayacaksın bir daha. O işe el değdirmeyeceksin. Bir daha hileli ve adi malzeme kullanıyor mu, birde inşaat ustaları müteahitlik yapıyor . Bu iş kesinlikle yasaklanmalı. Bu inşaat işlerini mimar ve mühendisler yürütmeli. Onların içinde de belki hileli iş yapanlar çıkabilir. Onlarında diplomasını iptal ediver bakalım işler nasıl yoluna girer dedi..