​Gönülal: Hırsızlık olayları halkı tedirgin ediyor

CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal artan hırsızlık olaylarına değindi


​Gönülal: Hırsızlık olayları halkı tedirgin ediyor

Her ne kadar da Ereğli'de fazla olmasa da Türkiye genelinde son zamanlarda artan hırsızlık olaylarının bir türlü önlenememesinin halkı tedirgin ettiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, yetkilileri göreve çağırarak tedbir alınmasını istedi.
Gönülal yaptığı açıklamada, ilçemizde de yaşanan hırsızlık olaylarında yaşanan artışın halkı tedirgin ettiğini söyledi.
İş yerlerine, evlere girip değerli eşyaları çalan hırsızların mobese veya iş yeri kamaralarına yakalanmalarına rağmen ya yakalanmadıklarını ya da yakalandıktan sonra serbest bırakıldıklarını ifade eden CHP İlçe Başkanı Gönülal, bu duruma tepki gösteren halkın çoğu defa hırsızlarla karşı karşıya gelmek zorunda kaldığını belirtti.
Ereğli halkının yaşanan hırsızlık olayları konusunda kendilerine şikayetlerini ilettiklerini belirten Gönülal, halkın huzursuzluk yaşadığını, gereken önlemlerin mutlaka alınmasını istedi.
Hırsızlık olayları artmış durumda
Gönülal Son zamanlarda ilçemizde maalesef hırsızlık olaylarının yaşandığını duyuyoruz. Hırsızlar evlere, iş yerlerine giriyor, çiftçinin tarladaki yatırımlarına göz dikip değerli eşyaları çalmaktadır. Tarım arazilerindeki trafolara dadanan hırsızlar, çiftçinin emeğini çalmaktadır. Özellikle son zamanlarda bize gelen şikâyetler arasında hırsızlık olayı var dedi.

İnsanlar can ve mal güvenliğinden endişe duyuyor
Halktan kendilerine yoğun şikayetlerin geldiğini ifade eden Gönülal konuşmasına şöyle devam etti:
Bu olaylara karşı neden önlem alınmadığı yönde halktan bize yoğun şikayetler geliyor. Bu sorun halkın huzurunu kaçırmaktadır. Bu durum insanlarda can ve mal güvenliği endişesi oluşturuyor. Esnaf ve çiftçilerimiz bu konuda şikayetini dile getiriyor
Hırsızlık olaylarına karşı ciddi tedbirlerin alınması gerektiğini kaydeden Gönülal Hırsızlık olayları bir meslek haline gelmiş durumda. Bazı mahallelerde hırsızlık olayları yaşanmaktadır. Kolluk kuvvetlerinin bu sorunların üzerine daha sık gitmesi gerekir açıklamasında bulundu.