​Ak Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’dan 10 Kasım Mesajı

.


​Ak Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’dan 10 Kasım Mesajı

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 82. yılında minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Dursun, Atatürk'ün vefatının 82. yılı nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan olarak milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti kurdu, daha sonra istikbal mücadelesine de önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösterdi. Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız.

Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiştir. Dünya'da mazlumların umudu olan Türkiye, bu ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir. Bu düşüncelerle, vefatının 82. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum" dedi.