​Ereğli ve Ilgın Karaman’a göre şanslı

.


​Ereğli ve Ilgın Karaman’a göre şanslı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Pancar Üreticimizin Sorunlarına Çözüm Bekliyoruz dedi.
Bayram, Türk Şeker bünyesinde üretim yapan en büyük kapasiteli Ereğli ve Ilgın şeker fabrikalarının Konyada bulunması nedeniyle bu yıl şeker pancarı üreticimizin sorunlarının çözülmesi, başta çiftçiye ödenen nakliye fiyatlarının düşüklüğü olmak üzere, pancar fiyatı, C kotası belirsizliği, kantarların geç açılması, özellikle Karamandaki arazilerden direk ve maus ile nakliye fiyatlarında oluşan adaletsizliğin çözülmesi üreticimizin devletimizden beklentisidir.
Çiftçilerimizin önümüzdeki üretim sezonunda tarımsal üretime devam edebilmeleri, biriken kredi borçlarının bir çözüme ulaşması için, Tarım ve Orman Bakanlığımız yaşanan bu gelişmeleri dikkate alarak Çiftçilerimizin Tarım Kredi ve Ziraat Bankasına olan borçlarını uzun vadeli ve faizsiz borç yapılandırması üreticilerimize nefes aldıracağı gibi tüketicilerimiz açısından da bol ve ucuz gıdaya ulaşma noktasında fevkalade önemli bir adım oluşturacaktır. ifadelerine yer verdi.
Haber Merkezi