​SARAYÖNÜ MUTLU SONA ULAŞTI

KONYA BÜYÜKŞEHİR’İN İLÇELER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI’NDA SARAYÖNÜ MUTLU SONA ULAŞTI


​SARAYÖNÜ MUTLU SONA ULAŞTI

Konya Büyükşehir Belediyesi, Spor Konya Projesi kapsamında bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği İlçeler Arası Voleybol Turnuvasında şampiyon finalde Güneysınırı 3-2 mağlup eden Sarayönü oldu.


Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Konya Projesi kapsamında düzenlenen 2. İlçeler Arası Voleybol Turnuvası heyecanı çekişmeli geçen maçlarla sona erdi.

24 ilçeden 108 takım ve 1.185 sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada toplamda 165 müsabaka oynandı. İlçelerde yapılan grup maçlarının ardından başarılı olan takımlar Konyada Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda kozlarını paylaştı. Çeyrek final, yarı final müsabakalarından rakiplerini mağlup eden Sarayönü ile Güneysınır finalde karşı karşıya geldi.

Final mücadelesinde 15-25, 25-21, 18-25, 25-25 ve 7-15 tamamlanan setlerin ardından Sarayönü Güneysınırı 3-2lik skorla mağlup ederek 2. İlçeler arası Voleybol Turnuvasında şampiyonluğa ulaştı.

Çekişmeli müsabakalara sahne olan turnuvayı Hadim ilçesi ise 3ncü bitirdi. 3ncülük maçında Emirgazi ile karşılaşan Hadim, rakibini 3-0 mağlup etti.

Final maçı sonrasında dereceye giren takımlara düzenlenen törenle madalya ve kupaları takdim edildi.

Sporseverler tarafından da büyük ilgi gören turnuvada taraftarlar kendi ilçe takımlarına organizasyon boyunca destek verdi.