​UĞUR İBRAHİM ALTAY GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET EDECEK

BAŞKAN ALTAY: "31 İLÇEDEKİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZİN EVLERİNE MİSAFİR OLUYORUZ”


​UĞUR İBRAHİM ALTAY GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET EDECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konyanın 31 ilçesinde yaşayan gaziler ile şehit ve gazi ailelerinin evlerine her hafta düzenli olarak ziyaret gerçekleştiriyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gaziler ile şehit ve gazi aileleri için ne yapılsa az olduğunu belirterek, 31 ilçedeki şehit ve gazi evlerine misafir olarak teşekkür ve minnet duygularını ifade ettiklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya genelinde yaşayan şehit ve gazi ailelerini düzenli olarak ziyaret ederek evlerine misafir oluyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehit ve Gazi Hizmetleri Müdürlüğü personelleri her hafta düzenledikleri ziyaretler kapsamında gaziler ile gazi ve şehit aileleriyle buluşuyor.

Şehit ve gazi derneklerinden katılımın da olduğu ziyaretler kapsamında Mayıs ayında ilk olarak Akşehirli Şehit Sinan Aktayın babası Salih Aktay ve annesi Navruz Aktay ile Kore gazilerimizden Kazım Çetinkaya (93) ve ailesi Akşehirdeki evlerinde ziyaret edildi.

Geçtiğimiz hafta Ilgın İlçesinde ikamet eden, Şehit Hasan Çatalın babası Zekeriya Çatal ile 93 yaşındaki Kore Gazisi Rahmi Çiğil ve ailesi, 94 yaşındaki Kore Gazisi Aybaş Yaman ile ailesi evlerinde ziyaret edildi.

Ziyaretler kapsamında bu hafta ise, Güneysınır ilçesinde Şehit Ahmet Kurtun babası Mehmet Kurt, şehidin annesi Esmehan Dinç ve 94 yaşındaki Kore Gazisi Durali Akyamaçın evlerine misafir olundu.

BAŞKAN ALTAY: ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ MİLLETİMİZE EMAMET

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, büyük bir cesaret ve özveriyle vatan için canını ortaya koyan kahraman gazilerin ve şehitlerin milletimizin gönlünde eşsiz bir yeri olduğunu belirterek, onların ailelerinin de milletimize emanet olduğunu vurguladı.

Gaziler ile şehit ve gazi aileleri için ne yapılsa az olduğunu kaydeden Başkan Altay, belediye olarak 31 ilçedeki şehit ve gazi evlerini ziyaret ederek misafir olduklarını, onlara teşekkür ve minnet duygularını ifade ettiklerini söyledi.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ ZİYARETLERDEN ÇOK MEMNUN

Gaziler ile şehit ve gazi aileleri de 2019 yılında başlayan ve iki yıldır her hafta düzenli olarak devam eden ziyaretler dolayısıyla duydukları mutluluğu dile getirerek, hatırlanmanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade etti.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden aileler, kapılarının her zaman misafire açık olduğunu belirtti.