​Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi Ereğlide…

Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi Ereğli#39de…


​Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi Ereğlide…

Ereğli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçunun katılımlarıyla Ereğli Belediyesi Kültür Merkezinde, Çanakkale Destanı'nın anlatıldığı, kahraman askerlere ait eşyalar ile kullanılan mühimmatın yer aldığı "Gezici Çanakkale Müzesi Sergisi" açılışı gerçekleştirildi.

BU VATAN PARAYLA SATIN ALINMIŞ BİR VATAN DEĞİL, BİN YILDIR ANADOLU TOPRAKLARINDAYIZ KANLARIMIZLA SULADIK VATAN YAPTIK, KANLARIMIZLA SULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Oprukçu: Belediyemizin Kültür Merkezinde Gezici Çanakkale Müze Sergisinin açılış törenini gerçekleştirdik. Çanakkale Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından bir tanesi, yiğitlerimizin kanlarıyla sulanmış bir vatan toprağı. Alınması gereken dersler var hem şehitlerimizi rahmetle analım. Bu vatan parayla satın alınmış bir vatan değil, bin yıldır Anadolu topraklarındayız kanlarımızla suladık vatan yaptık, kanlarımızla da sulamaya devam edeceğiz. Çok başarılı olmaya mecbur değil, mahkum olduğumuzu idrak edeceğiz. Çünkü başarılı olmadığımız, bir ve beraber olmadığımız takdirde Anadolu topraklarında bizi vatansız koymak için ellerinden geleni yapmaya hazır düşmanlar var. Allah düşmanların şerrinden hepimizi saklasın. Çanakkale Savaşında verilen destansı mücadeleyi ve kahramanlıkları yeni nesillere aktarmak için Türkiyemizi gezen Gezici Çanakkale Müze Sergisinde emeği geçen herkese ve katılım sağlayan öğretmenlerimize, öğrencilerimize, hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca müze görevlilerince Çanakkale Savaşları'ndaki kahramanlıklar ve yaşananlar hakkında bilgilendirmenin de yapıldığı sergiyi, öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz 10 gün boyunca ziyaret edebileceklerdir şeklinde konuştu.