​ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİNİ AÇTI

BAŞKAN ALTAY YUNAK VE TUZLUKÇUDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU


​ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİNİ AÇTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak ve Tuzlukçuda vatandaşlarla bir araya gelerek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yunak İtfaiye Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak ve Tuzlukçuda vatandaşlarla buluşarak, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunaka kazandırılan itfaiye merkezinin açılışını yaptı.

İtfaiye merkezinin açılışında konuşan Cumhur İttifakı Yunak Belediye Başkan Adayı Sübhan Günaltay, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayın kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirterek, Biz de inşallah bundan sonraki süreçte sizleri yalnız bırakmayacağız. İtfaiye merkezimiz ilçemize hayırlı olsun diye konuştu.

MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil, Cumhur İttifakı olarak yılmadan, yorulmadan gönülleri birleştirmeye devam edeceklerini ifade ederek, Türkiye Yüzyılı hedeflerine davaya inanmış kadrolarla hep birlikte emin adımlarla yürüyeceklerini söyledi.

AK Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu, Allah ilçemize daha nice böyle güzel yatırımlar nasip etsin. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan her zaman destek görüyoruz. İtfaiye merkezimiz ilçemize hayırlı olsun ifadelerini kullandı.

YUNAK İTFİAYESİNİ BÜYÜKŞEHİR STANDARDINA GETİRDİK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak itfaiyesinin Büyükşehir standardına getirildiğini vurgulayarak mevcut binasıyla, personeliyle, araçlarıyla ihtiyaç olması halinde Büyükşehir Belediyesinin gücünü gösterecek bir tesisi güncel bedelle 16 milyon liralık bir maliyetle Yunaka kazandırdıklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR YUNAKA SON 5 YILDA 836 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTI

Son dönemde Yunaka yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Altay KOSKİ vasıtasıyla 5 yılda güncel bedelle 174 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. 13 kilometreyi aşkın kanalizasyon hattı, 66 kilometre içe suyu hattı, içme suyu isale hatları, depo tadilatları, yol bakım çalışmalarına 5 yılda 392 milyon lira harcandı. Şu ana kadar ilçelerimiz içerisinde en fazla yol yaptığımız ve en fazla parke yaptığımız yer Yunak ilçemiz. Tabi bu eksiklerin bittiği anlamına gelmiyor. Bundan sonra da eksikleri tamamlamak için büyük bir gayret içerisinde olacağız. 33 bin ton sıcak asfalt kullandık. 116 kilometre mahalle yolu yaptık. 1.360 rotmix kullandık ve 338 bin metrekare parke taşı yaptık. Yapı çalışmaları, tarımsal destekler, kültür, sosyal desteklerle birlikte güncel bedelle Yunakımıza 836 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olduk ifadelerini kullandı.

BİZİM GÖNLÜMÜZ YUNAKIN HEP YANINDA

Her zaman Yunakın arkasında olduklarını, Şehir Konağına en kısa sürede başlayacaklarını ve hastane için de üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarının müjdesini veren Başkan Altay, Uzaklık ve yakınlık izafidir. Mesafe uzak olabilir ama bizim gönlümüz Yunakın hep yanında, bundan sonra da olmaya devam edecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Allahın izniyle verdiğimiz her sözü bugüne kadar yerine getirdik. Yapamayacağımız hiçbir şeye söz vermedik. Buradan söz verdiklerimizi de yapmak için gece gündüz çalışacağımıza emin olabilirsiniz sözleriyle konuşmasını tamamladı.

YUNAK İTFAİYE MERKEZİ DUALARLA AÇILDI

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfîk Tığlıoğlu ve Yunak Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Erşanın da katıldığı törende konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Yunak İtfaiye Merkezinin açılışı dualarla yapıldı.

İtfaiye merkezinin açılışının ardından AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinde partililerle bir araya gelen Başkan Altay, daha sonra ilçede kurulan pazar alanında esnafa da hayırlı işler diledi.

BAŞKAN ALTAY TUZLUKÇUYU ZİYARET ETTİ

Yunaktaki programlarının ardından Tuzlukçu ilçesine de bir ziyaret gerçekleştirerek ilk olarak AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinde partililerle görüşen Başkan Altay, daha sonra MHP Tuzlukçu İlçe Başkanı Murat Hopayı ziyaret etti.

2018 yılından bu yana defalarca ilçeye geldikleri ve hizmetler kazandırdıklarını belirten Başkan Altay, yeni yatırımlar konusunda da gerekeni yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Cumhur İttifakı Tuzlukçu Belediye Başkan Adayı Nevzat Kolaş ve AK Parti Tuzlukçu İlçe Başkanı Mevlüt Turpçu, ziyareti ve destekleri için Başkan Altaya teşekkür etti.Başkan Altay, Tuzlukçuda esnafı da ziyaret ederek kolaylıklar diledi.