​Ermenek’teki Maden Ocağı’na Gittiler


​Ermenek’teki Maden Ocağı’na Gittiler

CHP Ereğli ilçe başkanı Bülent Ecevit Tatlıdil ile yönetim kurulu üyeleri Av.Ozan Ayhan ve Nihal Saygın, 18 madencinin mahsur kaldığı Karaman'ın Ermenek ilçesinde bulunan madende yapılan çalışmaları takip etmek ve son gelişmelerle ilgili bilgi almak için olay yerine gittiler. Bu ziyarette kendilerine CHP eski yönetim kurulu üyesi Abdullah Terziler ve Belediye Meclis Üyesi adayı Sadettin Köşşekkoğlu da eşlik etti.
Herkesin alınmadığı ve sadece izin ile girilebilen kurtarma çalışmalarının yapıldığı kısma özel izin ile giren heyetten ilçe başkanı Bülent Ecevit Tatlıdil yetkililerden son gelişmelere ait bilgileri alırken yönetim kurulu üyeleri Av.Ozan Ayhan ve Nihal Saygın ise acılı aileler ile görüşerek iyi niyet temennilerinde bulundular.
İlçe Başkanı Bülent Ecevit Tatlıdil yaptığı açıklamada "maalesef büyük bir maden faciası ile karşı karşıyayız. İçimiz yanıyor ama göz göre göre gelen faciaya da bir türlü dur diyemiyoruz. Vahşi kapitalizm kar uğruna insanları köleleştirip mevzuata aykırı ve iş güvenliğini hiçe sayan uygulamaları ile ocakları söndürüyor. Bugün çaresizce oğullarını, kocalarını, kardeşlerini bekleyen insanların acıları maalesef düştüğü yeri acıtıyor ihmaller zinciri yeni facialara davetiye çıkartıyor. Umarım bu soğuk havada çaresizce bekleyen analar evlatlarına, kadınlar kocalarına kavuşur. Tüm dualarımız yeraltında kalan madencilerimize" dedi.
Av.Ozan Ayhan ise " iş kazalarında Avrupa'da 1. dünyada ise 2. sırada olan Türkiye umarım iş kazaları ve ölümler sıralamasında üst sıralarda değil, iş güvenliği ve sağlıkĺı çalışma koşullarında üst sıralarda yer alır" dedi.
Madenden gerekli bilgileri alan ve çalışmaları yerinde takip eden CHP heyeti daha sonra ise gece geç saatlerde Ereğli'ye döndü.
Bahri Can