​CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri ile Bilgehanelerin Ereğli şubesinde eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyetin 100. yılı anısına 100 fidanı toprakla buluşturdu.


​CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri (LİMA) ve Bilgehane öğrencilerinden Cumhuriyetin 100. yılında anlamlı etkinlik.

Geleceğe yeşil bir miras ve temiz bir dünya bırakma amacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının coşkusuyla birleşti. Lise Medeniyet Akademilerinin ve Bilgehanelerin Ereğli şubesinde eğitim alan öğrenciler de, milli birlik ve beraberlik şuuruyla bu coşkuyu zirveye taşıyarak Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla 100 fidanı toprakla buluşturdu.

Konya Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan projede, Cumhuriyetin ilanının üzerinden geçen her bir yıl, bir fidan ile kutlandı. Ereğliye bağlı Yıldızlı Mahallesinde bulunan ağaçlandırma sahasında düzenlenen fidan dikme etkinliğine katılan öğrenciler, diktikleri fidanlara can suyunu birlikte vermenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.