​Uğur İbrahim Altay Amatör Spor Kulüplerine Destek Veriyor

Başkan Altay Amatör Spor Kulüplerine 6,5 Milyon Liralık Malzeme Desteğinde Bulundu


​Uğur İbrahim Altay Amatör Spor Kulüplerine Destek Veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçede faaliyet gösteren ve 30'un üzerinde lisanslı sporcusu olan amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyanın birçok manada öne çıkmış bir şehir olduğuna dikkat çekerek, son dönemlerde yapılan yatırımlarla artık bir spor başkenti haline geldiğini söyledi. Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 2020 yılında amatör spor kulüplerine 1 milyon liralık destekte bulunmuştuk. 2021 yılında bu desteğimiz 8 milyon liraya çıktı. İnşallah bu yıl 10 milyon liralık bir destekte bulunmuş olacağız. Sadece bugün yaptığımız malzeme desteğinin bedeli 6 buçuk milyon lira. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu bu yıl da amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulundu.

Atletizm pisti yanında bulunan futbol sahasında düzenlenen programda konuşan Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, Konyanın gurur duyulacak faaliyetler gerçekleştiren bir şehir olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: Biliyorsunuz 2022 yılında Konya, büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Bunlardan bir tanesi de İslami Dayanışma Oyunları. 56 ülkeden 4200 tane sporcunun yer aldığı İslami Dayanışma Oyunlarına Konya, Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde ev sahipliği yaptı. Gerçekten gurur ve onur duyduk. 25 Ekim tarihinde Dünya Karate Şampiyonası Konyada yapılacak. 109 ülkenin 1000e yakın sporcusunun katılacağı bu organizasyon Konyamızın ev sahipliğinde yapılacak. Konya, 2023 yılı içerisinde de büyük organizasyonlar yapacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza spora ve bizlere verdiği destek için teşekkür ediyorum. Tüm amatör camiamızı ve Konyamızı gururlandıran Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığınız hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

BU ÖDÜLLENDİRME İLERİKİ BAŞARILARI TEŞVİK EDECEKTİR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, konuşmasına Dünya Belediye Birliği Başkanlığına seçilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayı tebrik ederek başladı. Konya Büyükşehir Belediyesine sporculara verdiği destek dolayısıyla teşekkür eden Şahin, İlimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin ve sporcularının ödüllendirilmesinin Konyamız adına gelecekte ortaya koyacakları başarıları teşvik edeceği inancındayım. Spor faaliyetlerinin artarak devam etmesi, ülkemizi, uluslararası müsabakalarda başarıyla temsil edecek ve bayrağımızı dalgalandıracak sporcularımızı yetiştirmek için daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda maddi ve manevi desteklerini eksik etmeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, ilçe belediye başkanlarımıza, ASKF Başkanlığımıza, amatör spor kulüplerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. dedi.

KONYA BİR SPOR BAŞKENTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyanın birçok manada öne çıkmış bir şehir olduğuna dikkat çekerek, son dönemlerde yapılan yatırımlarla artık bir spor başkenti haline geldiğini söyledi. Halihazırda Konyanın 2022 İslam Ülkeleri Spor Başkentliğini yürüttüğünü belirten Başkan Altay, İnşallah 2023te de Dünya Spor Başkenti unvanını şehir olarak taşımış olacağız. Bu yıl yapmış olduğumuz İslami Dayanışma Oyunları, tüm dünyada ses getiren bir organizasyon oldu. 56 ülkeden 4200den fazla sporcunun yarıştığı Konyamız, 56 ülkenin izlediği ve çok büyük bir organizasyon başarısının olduğu bir etkinlik olarak spor tarihinde yerini almış oldu. İnşallah 2023te de Konyamız spor etkinliklerini artırarak devam ettirecek. dedi.

KONYA TESİS ALTYAPISIYLA OLİMPİYATLARA SÜREKLİ HAZIR BİR ŞEHİR

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak birçok manada spora hizmet ettiklerini vurgulayan Başkan Altay, Bugün burada logolarını gördüğünüz Spor Konya etkinliği ile merkezin dışındaki 28 ilçede 30 bin çocuğumuzu sporla buluşturmuş olduk. Ayrıca Parkur Konya etkinliği kapsamında özellikle sportif başarının önemli olduğu sınavlara gençlerimizi hazırlıyoruz ve onların sınavlarda başarılı olarak bir meslek sahibi olmalarıyla ilgili önemli bir görev üstlenmiş oluyoruz. Yine 3. sınıf öğrencilerimize yüzme öğretiyoruz, online spor etkinliğimizle binlerce insanımıza spor faaliyetleri yürütüyoruz. Böylelikle her alanda Konyamızı temsil etmeye devam ediyoruz. Bir diğer mutluluğumuz da Konya artık tesis altyapısıyla neredeyse tüm branşlarda uluslararası standartlara sahip bir il haline gelmiş oldu. Konya olimpiyat altyapısına hazır bir şehir desek yalan söylemiş olmayız, bir doğruluk ifadesi olur. Konya tesisleriyle birlikte Türkiyenin en önemli spor şehri haline kavuşmuş oldu. Emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. diye konuştu.

KONYADA BU YIL AMATÖR SPORA DESTEĞİMİZ 10 MİLYON LİRAYI BULACAK

Konyanın amatör sporuna destek olmak ve gençleri spora teşvik etmek için gereken tüm katkıyı sağladıklarına işaret eden Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 2020 yılında amatör spor kulüplerimize 1 milyon liralık destekte bulunmuştuk. 2021 yılında bu desteğimiz 8 milyon liraya çıktı. İnşallah bu yıl 10 milyon liralık bir destekte bulunmuş olacağız. Sadece bugün yaptığımız malzeme desteğinin bedeli 6,5 milyon lira. 30dan fazla lisanslı sporcuya sahip tüm amatör spor kulüplerimize, Konyanın her ilçesine böylece destekte bulunmuş oluyoruz. Aslında bizim yaptığımız şey, gençlerimize bir teşvik. Onların sporla hayatlarının tüm zamanında bir başlangıç yapmalarını sağlamak. Amatör spor kulüp yöneticilerimize, antrenörlerimize ve tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum. ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, konuşmaların ardından kulüplere malzemelerini teslim etti.