​Başkan Altay Özel Genç KOMEK Öğrencileriyle Buluştu

Başkan Altay Özel Genç KOMEK Öğrencileriyle Buluştu


​Başkan Altay Özel Genç KOMEK Öğrencileriyle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay, Özel Genç KOMEK Engelli Eğitimi yıl sonu programında özel çocuklarla buluştu. Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarıyla çocukların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay, Özel Genç KOMEK Engelli Eğitimi yıl sonu programında özel çocuklarla bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Adnan Akgül Özel Eğitim Meslek Lisesi, Konevi İşitme Engelliler Okulu ve Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulunda Genç KOMEK Yaz Okuluna katılan özel çocuklar ve aileleri katıldı.

PROGRAM DOLU DOLU GEÇTİ

İşitme engelli çocukların işaret dili yoluyla İstiklal Marşını okumasıyla başlayan program Genç KOMEK Engelli Eğitimi faaliyetlerinin anlatıldığı kısa film gösterimiyle devam etti. Öğrencilerin Kuran-ı Kerim tilaveti, ritim ve drama gösterilerinin ardından programda öğrencilerin seslendirdiği ilahiler katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

ENGELLERİ KALDIRMAK KADİM MEDENİYETİMİZİN BİR GEREĞİDİR

Program katılarak özel öğrencilerin mutluluğuna ortak olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İnanıyorum ki özel çocuklarımız burada aldıkları eğitimlerle ve yüreklerindeki tüm güzelliklerle hem ülkemizi hem de toplumumuzu güzel yarınlara ulaştıracaklar. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. dedi.