​Dünya İzcileri Konya’da Buluşuyor

Dünya İzcileri Konya’da Buluşuyor


​Dünya İzcileri Konya’da Buluşuyor

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından Türkiyeden ve 15 ülkeden 2 binden fazla izcinin katılımıyla düzenlenen İslam İzcileri Dostluk Kampı, Konya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde başladı. Beyşehir yolu üzerindeki Kent Ormanında gerçekleştirilen kampta izciler 8 Ağustosa kadar birçok etkinliğe katılarak Konya gezisiyle şehri yakından tanıyacak.

Konya Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda düzenlenen İslam İzcileri Dostluk Kampı kapsamında dünya izcileri Konyada bir araya geldi.

Beyşehir yolu üzerindeki Kent Ormanında düzenlenen kampın açılış programında konuşan Türkiye İzcilik Federasyonu Konya İl Temsilcisi Mahmut Keten, kendilerine destek vererek hem Türkiyeden hem dünyadan izcilerin Konyaya toplanmasına vesile olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Büyükşehir Belediyesi olarak hem ülke içinde hem de dünyanın birçok ülkesinden kardeşlerimizle gönül birlikteliği tesis etmek, ülkeler arasındaki dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek ve Konyanın güzelliklerini paylaşarak katılımcılara güzel hatıralar bırakmak adına düzenlediğimiz kampın hayırlı neticelere vesile olmasını temenni ediyorum. diye konuştu.

Konuşmaların ardından her grubun lideri açılış programına katılan Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşıya tekmil verdi.

Organizasyon kapsamında; şehir gezisi, şehir oryantringi, macera yarışı, geleneksel okçuluk, izcilik oyunları, okçuluk, archery tag, oryantring, ebru, ritm, bisiklet gibi istasyonlar yapılacak.

15 ülkeden ve Türkiyenin 44 şehrinden 2 binin üzerinde izcinin katıldığı İslam İzcileri Dostluk Kampı dolayısıyla Kent Ormanı 8 Ağustosa kadar ziyarete kapalı olacak.

Türkiyenin yanı sıra kampta yer alan 15 ülke şu şekilde: Kuveyt, Filistin, Lübnan, Katar, Pakistan, Libya, Sudan, Mısır, Suriye, Nepal, Liberya, İngiltere, Kanada, Danimarka, Lüksemburg.