​HALİL ERCAN: ERMES YAPIYOR TOPLUMA KATKISI OLMAYANLAR KISKANIYOR

İşinsanı Halil Ercan ERMES Koljeji ülke yararına üretiyor dedi


​HALİL ERCAN: ERMES YAPIYOR TOPLUMA KATKISI OLMAYANLAR KISKANIYOR

ERMES Koleji Müdürü Ecvet Erkoç, Ermes koleji tarafından projesi yapılıp üretilen güneş enerjili telefon şarj İstasyonları şehrimizin farklı yerlerine konularak halkımızın hizmetine sunulmuştur diyerek ücretsiz eğitim veren ERMES Kolejinin ülke kalkınmasına önemine değindi.

Üreten bir okul olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Ecvet Erkoç, "tamamen milli olan bu eserlerin değerinin enerji darboğazında olan ülkemiz için bir umut kapısı olduğunu, bunu başaran ERMES Kolejine, bu projeyi gerçekleştiren ERMES Koleji öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim" dedi

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Geçtiğimiz günlerde ERMES Kolejinin yıl sonu sergisini gezen bir vatandaş, "Yunus Emre parkında ERMES Kolejinin kendi üretimi olan eserlerini gördüm ve çok beğendim. Ellerinden tutulsa öğrencilerimizin neler yapabileceğine şahit oldum. Mutlaka ki başarıyı çekemeyenler olabilir. Ereğli dedikodunun bol yaşandığı bir memleket. Meyve veren ağaç taşlanır. Dilerim Ereğlinin tek ücretsiz okulu ERMES daha güzel projelere imza atar, dedikodu çıkaranları utandırır" dedi.

ERMES KOLEJİ KURUCUSU HALİL ERCAN

Biz ERMES olarak istihdam sağlıyoruz, siz ne yapıyorsunuz?

Bir takım söylentiler üzerine açıklama yapan İşinsanı Halil Ercan, ERMESin üreten ve Ereğli gençliğine iş imkanı sağlayan bir kurum olduğunu belirterek, başarılarını baltalamaya çalışanları kınadığını belirtti.

Ercan yaptığı açıklamada;

"Bu banklarda güneş enerjisi ile gündüz oturup telefonunuzu şarj edebiliyor gecede ışık vererek aydınlıkta oturabiliyorsunuz. Ereğlinin birçok yerinde bu bankları ve daha bir çok ERMES bilim teknik koleji öğrencileri üretimi olan nesneleri göreceksiniz. Bizler hiç haketmediğimiz halde dedikodumuzu yapanlar, biz EREĞLİmize iz bırakıp eserler yaparken, yüzlerce EREĞLİmizin gencine sahip çıkıp meslek öğretip iş istihdam sağlarken peki ya sizler ne yapıyorsunuz toplum faydasına, EREĞLİ faydasına…???" diye sordu